PTT’den Tüm Bankalara Para Posta ile Para

PTT’den Tüm Bankalara Para Gönderme

Yaygın şube ağı ve ATM noktaları ile en çok tercih edilen kuruluşlar arasında yer alan PTT, aynı zamanda devlet ödenekleri gibi konularda da devreye giriyor. Nitekim bu durum, PTT’nin daha fazla kişi tarafından kullanılmasına kaynaklık ediyor. Son yıllarda büyük oranda gelişim gösteren ve daha farklı konularda da hizmet vermeye başlayan PTT, banka benzeri bir işleyiş göstermeye dahi başladı. Bu durum, PTT kullanıcı sayısının her geçen gün artmasına yardımcı oluyor. Bahsi geçen hizmetler dahilinde bulunan para posta ile para gönderme işlemi, banka ihtiyacınızı ortadan kaldırıyor. Özellikle birine para göndermek istiyor ancak bankalar ile çalışmıyorsanız PTT’yi tercih edebilirsiniz. PTT’den tüm bankalara para posta ile para gönderebilir, hızlıca işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şu anda sadece Türk lirası üzerinden işlem yapmayı mümkün kılan hizmet, istediğiniz kişiye banka hesabı fark etmeksizin para göndermenizi mümkün hale getiriyor. Herhangi bir bankaya ait hesabınız yoksa veya yakınınızda ATM yerine PTT şubesi bulunuyor ise bu hizmetten yararlanabilir, kısa sürede işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Zamandan tasarruf etmenize yardımcı olan hizmet, aynı zamanda mobil bankacılık gibi hizmetleri kullanmayanlar için de büyük kolaylık yaratıyor. İnternet bankacılığı hizmetlerine bir türlü güvenemiyor ve bu nedenle mobil uygulamaları kullanmıyorsanız PTT para posta ile para gönderme hizmetini tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

PTT Para Posta ile Nasıl Para Gönderilir?

Sorunun cevabı temelde iki farklı noktada toplanıyor. PTT para posta ile para gönderme işlemini size en yakın PTT şubesini ziyaret ederek gerçekleştirebileceğiniz gibi PTT interaktif kanallarını kullanarak da tamamlayabilirsiniz. Belli başlı hizmetlerini ve PTT kredi çekme işlemlerini çevrimiçi bir şekilde sunmayı ihmal etmeyen PTT, para posta yöntemini internet üzerinden kullanmaya olanak tanıyor.

Belirli saat aralığında çalışan PTT şubeleri, mesai saatleri içerisinde para posta ile para göndermenize olanak tanıyor. Ancak interaktif kanalları tercih ederek günün her saati para gönderme talebinde bulunabilirsiniz. Üstelik PTT şubesine uzak olmanız halinde internet bağlantınızın bulunduğu her yerden hizmetten faydalanabilirsiniz. Böylelikle zamandan tasarruf yapmanız dahi mümkün hale geliyor.

PTT Para Posta ile Para Göndermede İstenen Bilgiler

Söz konusu para posta ile para gönderim hizmeti, PTT hesapları arasında kullanılabildiği gibi banka fark etmeksizin diğer kuruluşlar için de gerçekleştirilebiliyor. PTT’den tüm bankalara para posta ile para gönderme işlemi için şubeye gittiğiniz takdirde bir form doldurmanız istenebilir. Müşteri temsilcisi size sorarak da istenen bilgileri karşılayabilir.

Eğer para göndermek istediğiniz hesap PTT dahilinde ise hesap numarasını verebilirsiniz. Farklı bir banka hesabına para göndermek istiyorsanız alıcının IBAN numarasını verebilirsiniz. Girilen IBAN numarasına ek olarak alıcının isim ve soyisim bilgileri de sizden istenebilir. Tüm bu bilgileri karşıladıktan sonra ise göndermek istediğiniz para miktarı sorulacaktır. Akabinde ise EFT işlemi gerçekleştirilecektir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.