PTT Kredisi Nasıl Alınır? PTT Kredi Şartları

PTT Kredisi

Lütfen yazımızı baştan sona kadar okuyunuz kefilsiz gelir belgesiz kredi hakkında bütün bilgiler yazmaktadır. Özel bankaların emeklilere sağladığı kredi imkanlarının yetersizliği nedeniyle PTT  tarafından başlatılan düşük faizli kredi imkanı PTT anlaşmalı bankalar aracılığıyla yalnızca emeklileri kapsamaktadır. Emekli vatandaşların yaş hadleri ve sağlık koşulları nedeniyle özel bankaların direkt kredi vermediği, kefil ya da ipotek esasına dayalı kredi tahsis uygulamasında bulundukları bilinmektedir.

Bu nedenle PTT, emeklilerin kolayca kredi çekebilmeleri adına özel bankalarla varmış olduğu mutabakat dahilinde, devlet garantisi vermektedir. Fakat burada önemli olan nokta yukarıdaki 5 şartı karşılayan herkes PTT kredi başvurusu yapabilmektedir.

PTT Kredisi Şartları

PTT Kredisi olarak da bilinen ve PTT aracılığıyla çekilen krediler asıl olarak bankalar tarafından verilmektedir. PTT bankalarla yapmış olduğu mutabakat sayesinde bu hizmeti sunmaktadır. PTT Kredisi almanın şartları ise aşağıda yazımızın devamında okuyabilirsiniz

PTT Kredisi Nasıl Alınır?

Hali hazırda PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla tahsis edilen ihtiyaç kredileri, bankalarla yapılan mutabakat temelinde farklı faiz oranlarına ve ödeme seçeneklerine sahiptir. Tüm başvurular bireysel olarak yapılmakta ve vekaletle kredi tahsisi sağlanmamaktadır. PTT kredi başvurusu yapabilmek için PTT şubelerindeki kredi başvuru birimlerine T.C. nüfus cüzdanı ile başvurulması halinde, tarafınıza verilecek kredi başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmak zorundadır. Bireysel kredi yöneticileri tarafından takip edilen süreçte size, anlaşmalı olunan tüm bankaların kredi seçenekleri açıkça aktarılmakta olup…

kredi alacağınız tutara, vade süresine, faiz oranlarına ve aranan yaş şartına göre seçim tarafınıza bırakılmaktadır. Başvurunuzu takiben sadece birkaç saat içerisinde tarafınıza olumlu ya da olumsuz geri bildirim mutlaka yapılmaktadır. Bu süreç esnasında kredi notunuz ve kredi şartlarını sağlayıp sağlamadığınız kontrol edilmektedir.

PTT Kredisi Seçenekleri

Her banka için farklı kredi seçenekleri tüketiciye sunulmaktadır. PTT şubelerinden yapılan kredi başvurusu neticesinde, tarafınızdan belirlenen anlaşmalı bankalar aracılığıyla kredi tahsisi sağlanmaktadır. Güncel bilgiler için bankalara başvurunuz. Internet ortamında herhangı bır yere kesınlıkle bılgılerınızı vermeyiniz yalnızca şubelerden işlem yapınız Bu seçeneklerin detayları aşağıdaki gibidir.

Belgesiz Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Qnb Finansbank, DenizBank, Odeabank Belgesiz Kredi Veren Bankalar Arasında, İngBank ve DenizBank, Aktifbank da Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Arasında Sayabileceklerimizdir. Gelir Belgesi talep etmeyen bankaların sizden isteyecekleri şey ek gelir veyahut ipotek sunmanız olacaktır. Bunları sunmanız dahilinde bir belge talep edilmeyebilir.

Denizbank PTT Kredisi Seçenekleri

Denizbank şubelerinden “Her derde deva” kredi sloganıyla tüketiciye sunulan PTT kredisi için güncel faiz ve kredi miktarını bankayla görüşerek öğrenebilirsiniz.

Aktifbank PTT Kredisi Seçenekleri

“N Kolay Emekli Kredisi” sloganıyla emeklilere kredi imkanı veren Aktifbank’tan kredi çekmek için güncel faiz ve kredi miktarını bankayla görüşerek öğrenebilirsiniz.

INGBank PTT Kredisi Seçenekleri

En ideal PTT kredisini sunan INGBank, “Kredi postam” adıyla bu hizmeti sunmaktadır. Buna göre güncel faiz ve kredi miktarını bankayla görüşerek öğrenebilirsiniz.

Burgan Bank PTT Kredisi Seçenekleri

Burgan Bank’tan kredi çekmek isteyenler için güncel faiz ve kredi miktarlarını banka müşteri hizmetleriyle görüşmeniz dahilinde öğrenebilirsiniz.

TEB PTT Kredisi Seçenekleri

“TEB Jet kredi” sloganıyla, PTT kredisi imkanı sağlayan Türkiye Ekonomi Bankası, şartları bakımından en iyi ikinci banka konumundadır. Buna göre güncel faiz ve kredi miktarını bankayla görüşerek öğrenebilirsiniz.

Güncel faiz oranları ve kredi şartlarını öğrenmek için PTT resmi sitesinden Ptt Bankacılık İşlemleri hakkındaki konusundan detaylı bilgileri alabilirsiniz.
Lütfen resmi siteler ve şubeler dışında hiç bir yere başvurmayınız ve bilgilerinizi vermeyiniz. Unutmayın kredifinanstr.com kişisel bilgi ve belge talep etmez kredi vermez aracılık yapmaz sadece bankalar ve imkanları hakkında bilgi verir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.