SMS ile PTT Emekli Kredisi

SMS ile PTT’den Emekli Kredisi

Sosyal Güvenlik Kurumu yani SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerine ve emekli aylığı alanlara özel bankalar tarafından hazırlanmış olan nakit promosyon ve ihtiyaç kredisi kampanyaları bulunmaktadır. Emekli maaşlarının bankalarından alınmasına yönelik hazırlanan bu kampanyalar emekli maaşını hesap açtırmış oldukları bankalardan alma taahhüdü ile tüm emeklilerin kullanımına sunulmaktadır.

Emekli maaşını bankaya taşıyan ya da maaş müşterisi olan emeklilere sunulan ayrıcalıklı kredi kampanyaları arasında en çok dikkat çeken ihtiyaç kredisi türü ise PTT emekli kredisidir.

PTT Emekli Kredisi Nedir?

PTTBank tarafından emekli maaşını PTT’den alan maaş müşterilerine sunulan bir ihtiyaç kredisi türü olan PTT emekli kredisi, kefilsiz ve şartsız acil nakit ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir kampanyadır. 36 ay vade ile sunulan bu ihtiyaç kredisi türü 80.000 TL’ye kadar olan tüm acil nakit ihtiyaçlarında emeklilere ayrıcalıklı faiz oranları ile sunulmaktadır.

PTT Emekli Kredisi Başvurusu

Günümüzde bankacılık ürün ve hizmetlerinden yararlanabilmek için bankacılık kanallarından yararlanmak mümkündür. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM’ler ve SMS ile başvuru seçenekleri bulunan bu bankacılık kanalları PTTBank tarafından emekli maaş müşterilerine de sunulmaktadır.

Bankacılık kanalları aracılığı ile yapılan tüm işlemler PTTBank işlemlerinde de rahatlıkla uygulanabilmektedir. PTT emekli kredisi başvurusu işlemi esnasında ülke genelinde hizmet vermekte olan PTT şubelerini ziyaret etmek ve kredi başvuru formu ile birlikte talep edilen bilgi ve belgelerin beyan edilmesinin ardından başvuru işlemini başlatmak mümkün olduğu gibi SMS ile PTT Emekli Kredisi başvurusu da hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

SMS ile PTT Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarında 80.000 TL’ye kadar kredi kullanımına olanak sunan PTTBank kredi başvurularında da emeklilere kolaylık ve ayrıcalık sunmaktadır. Emekli maaş müşterilerinin herhangi bir şubeye gitmeden yalnızca tek bir SMS ile 36 ay vadeli düşük faiz oranlarına sahip kredi kullanmasına yardımcı olmaktadır.

PTT SMS kredi hizmetinden yararlanmak için büyük harfler ile EMEKLI yazıp bir boşluk bırakılmasının ardından T.C. kimlik numarasının yazılması ile 3050’ye kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir. Aktif Bank ve PTT Bank iş birliği içerisinde yürütülen bu ihtiyaç kredisinde kefil ve şart bulunmamaktadır. Kredi başvurusunun olumlu yanıtlanmasının halinde ek bilgi ve belgeye ihtiyaç duyulmadan başvurulan kredi tutarı hesaba anında aktarılmaktadır.

PTT Emekli Kredisi Başvuru Koşulları

Emekli maaşını PTTBank’tan alma taahhüdü veren maaş müşterilerinin kullanımına açılan SMS ile PTT Emekli Kredisi kullanımı aşamasında bir takım koşullara dikkat edilmektedir. Öncelikle kredi kullanımı esnasında üst yaş sınırı olan 80 yaşını geçmemiş olmak gerekmektedir. Bununla birlikte PTT’nin sağlamış olduğu kredi ürünün geri ödemelerini garanti altına alabilmesi için talep edilen kredi tutarının aylık taksitlerinin gelirin yarısını geçmemiş olması gerekmektedir. Ayrıca emekli kişinin herhangi bir yasal ya da idari takibinin olmaması; risk raporunun iyi olması gerekmektedir.

SMS ile PTT Emekli Kredisi Faiz Oranları

SMS ile PTT Emekli Kredisi faiz oranları krediyi sunan bankanın çalışma politikası ve piyasa koşullarına göre dönemsel olarak güncellenmektedir. Aktif Bank işbirliği ile sunulmuş olan SMS ile PTT kredisi seçeneğinde güncel faiz oranı ise; %2.79’dur. Bu faiz oranı kredi başvurusunda bulunan emeklinin kredibilite skoruna yani kredi puanına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yüksek performanslı kredi notuna sahip olan PTT emekli maaş müşterilerinde faiz oranları düşürülebilmektedir. Ayrıca kullanılacak kredi tutarı ve yaş faiz oranının, ücret, vergi ve fonların değişmesine neden olmaktadır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.