Garanti Bankası CepBank – Cebe Para Nasıl Gönderilir?

Garanti Bankası CepBank – Cebe Para Gönderme

Türkiye’nin köklü bankalarından olan Garanti Bankası, sunduğu avantajlar ve fırsatlar neticesinde geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşıyor. Bunun yanında kolaylıklar yaratmayı ihmal etmeyen dev banka, devreye aldığı CepBank – Cebe Para ile bankacılık hizmetini müşteri ağı dışarısına çıkarıyor. Garanti Bankası CepBank kullanmak için mutlak süratle banka müşterisi olmanıza gerek kalmıyor. Sadece size ait bir cep telefonu numarasına sahip olmanız, bu hizmetten yararlanmanız için yeterlidir. Karşınızdaki kişi bu çerçevede size para gönderebilir ve siz de bu parayı istediğiniz bankadan çekme fırsatı elde edebilirsiniz. Çoklu ATM sayısı neticesinde hizmet ağını geniş tutmayı ihmal etmeyen banka, nitekim diğer hizmetleriyle de başarı sağlıyor. Peki, Garanti Bankası CepBank – cebe para nasıl gönderilir?

CepBank hizmeti, gönderici konumunda yer alan kişiler için Garanti Bankası müşterisi olmayı gerektiriyor. Ancak karşı taraf yani alıcılar için bu tarz bir şart söz konusu değil. Karşıdaki kişinin göndereceği para istenilen herhangi bir Garanti Bankası ATM noktası üzerinden çekilebilir.

Bahsi geçen hizmet üzerinden para göndermek istiyorsanız öncelikle CepBank hizmetini aktif hale getirmiş olmanız gerekiyor. Bunu yapmak içinse farklı yollar bulunuyor. İster online bankacılık veya telefon bankacılığı üzerinden başvuru yapabilir ya da size en yakın Garanti Bankası ATM noktasına giderek CepBank hizmetini aktif hale getirebilirsiniz. Birkaç ufak dokunuş neticesinde söz konusu hizmet devreye alınıyor.

CepBank ile Cebe Para Nasıl Gönderilir?

Öncelikle hesabınıza erişmeniz ve ardından para gönderme seçeneklerine göz atmalısınız. Daha önce CepBank hizmetini aktif hale getirdiyseniz burada CepBank seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıklayarak para göndermek istediğiniz kişinin telefon numarasını ve gönderilecek para miktarını girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

CepBank ile para gönderme işlemleri esnasında kredi kartı borcu ödeyebilir, GSM hattına TL yükleyebilir, şans oyunları ödemesi yapılabilir ve OGS ödemesi gerçekleştirilebilir. Yani bu hizmet, aslına bakılırsa sadece EFT / havale ile sınırlı kalmıyor. Çok yönlü bir deneyim oluşturan para gönderim desteği neticesinde temel bankacılık ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanmış oluyor. Üstelik hizmetten yararlanmak oldukça basit tutuluyor. Çok fazla bilgi girişi olmaksızın birkaç tıklama işlemi neticesinde hizmetten yararlanabilirsiniz.

CepBank ile Gönderilen Para

Belirli bir telefon numarasına göndereceğiniz paranın Garanti Bankası ATM noktaları üzerinden çekilebilmesi için zaman aralığı bulunuyor. Bu nedenle karşıdaki kişinin günlerce beklemektense kısa sürede gönderilen parayı çekmesi önem teşkil ediyor. Zamanında alınmayan para, gönderici konumunda yer alan kişiye dönüyor.

CepBank ile Cepe Para nasıl gönderilir sorusu altında belli başlı önemli noktalar bulunuyor. Bunlardan ilki göndereceğiniz para miktarındaki sınırdır. CepBank ile aynı gün içerisinde en fazla 500 TL gönderebilir ve 2 işlem gerçekleştirebilirsiniz. Haftalık olmak kaydıyla yapabileceğiniz işlem sayısı 4 olduğu gibi gönderebileceğiniz para miktarı da 1000 TL ile sınırlı oluyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.