Garanti Bankası Avans Hesap Nedir? Nasıl Açılır?

Garanti Bankası Avans Hesap

Kredili mevduat hesabı olarak da tanımlanan Garanti Bankası avans hesap, özellikle nakit ihtiyaçlarınızda devreye girerek maddi destek sağlıyor. Hesap içerisinde para olmasa dahi nakit çekim ve para gönderme yapmanızı mümkün kılan sistem, böylelikle acil durumlarda imdadınıza yetişiyor. Kredili mevduat hesabı özelliğindeki sistem dahilinde elbette belirli bir miktar faiz oranından bahsetmek mümkün. Ancak müşterilerine çeşitli fırsatlar ve avantajlar sunmayı ihmal etmeyen Garanti Bankası, avans hesap konusunda da çeşitli imkanlar oluşturmayı ihmal etmiyor. Kullanıcılarına gelişmiş bir bankacılık deneyimi sunarak işlemlerin hızlıca tamamlanmasını sağlayan banka, bunun yanında avans hesap gibi özellikler neticesinde ihtiyaçların karşılanmasını kolaylaştırıyor.

Özellikle kullanıcılar tarafından en sık sorulan sorulardan bir tanesi genellikle Garanti Bankası avans hesap nedir oluyor. Adından anlaşılacağı üzere avans çekmenizi sağlayan hesap türü, kredili mevduat türünde değerlendirilerek belirli bir miktarda faizin uygulandığı hesap olarak tanımlanıyor. Özellikle belirli bir miktarda para çekmeniz ve bu parayı uzun bir süre sonunda ödemeniz halinde faiz bir miktar artmış oluyor. Kullanım süresine bağlı bir şekilde uygulanan faizin yanı sıra belirli bir miktarda işlem ücretinin kesildiğine rastlayabilirsiniz. Eğer çekmek istediğiniz para miktarının azalmasını istemiyorsanız işlem esnasında ekrana yansıyacak olan işlem ücretini de paranın içerisine dahil ederek fazladan bir miktar para çekmeyi deneyebilirsiniz. Böylelikle ihtiyaç duyduğunuz miktarın bozulmaması mümkün hale gelecektir.

Garanti Bankası Avans Hesap Nasıl Açılır?

Garanti bankası avans hesap açılışı için kullanabileceğiniz birden fazla yöntem bulunuyor. Eğer hali hazırda banka müşterisiyseniz Garanti İnternet hizmetini kullanarak avans hesap açılışı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Garanti İnternet hizmetine giriş yapın ve ardından şu adımları izleyin: Başvurular > Kredi > Avans Hesap. Bu işlem sonucunda hesap açılışı için başvuru yapabilirsiniz.

Avans hesap açılışı için kullanabileceğiniz diğer yöntem ise Garanti Cep’tir. Resmi uygulamalar üzerinden hesabınıza giriş yaparak şu adımları takip edebilir ve başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz: Bankacılık İşlemleri > Başvurular > Kredi/Avans Hesap Başvurusu > Avans Hesap Başvurusu. Eğer Garanti Cep ve İnternet hizmetlerini kullanmıyorsanız Garanti Bankası resmi internet sitesi veya şubeler üzerinden başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Garanti Bankası Avans Hesap Açmak Avantajlı mı?

Bu sorunun cevabı aslına bakılırsa sizde gizlidir. Eğer belirli dönemlerde nakit ihtiyacınız doğuyor ve bu durumu daha pahalı yöntemler ile çözüme kavuşturuyorsanız avans hesap sizin için oldukça avantajlı hale geliyor. Ancak bunun yanında nakit ihtiyacınızı bu tarz yöntemler ile karşılamak yerine hali hazırda kredi kartınız üzerinden nakit avans çekiyorsanız elbette hesap açmayı tekrar düşünebilirsiniz.

Belirli miktarda uygulanan faiz oranı, genellikle avans hesap açılışına soğuk bakmanıza neden olabilir. Ancak diğer bankalara bakıldığında tüm nakit çekim işlemleri için belirli bir miktar faiz oranı ile karşılaşacağınız söylenebilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.