Akbank Ticari Kredi Kartı Türleri Nelerdir? Nasıl Başvurulur?

Akbank Ticari Kredi Kartı

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan Akbank, bireysel müşterilerine mükemmel fırsatlar sunduğu gibi kurumsal müşterileri için de çeşitli avantajlar oluşturuyor. Bu çerçeve içerisinde değerlendirilen ticari kredi kartları, işletme sahipleri adına farklı avantajları beraberinde getiriyor. Özellikle yeni ürün satın alımında ek özellikleri ile kullanışlı olan bu kredi kartları, taksitlendirme ve ödeme seçenekleri gibi açılardan farklılık gösteriyor. Ayrıca yapılan harcamanın şirket içerisinde gösterilmesi kolaylaşıyor. Firma dahilinde harcama yapmak, vergilendirme konusunda büyük oranda pratiklik sunuyor. Peki, Akbank ticari kredi kartı türleri nelerdir ve nasıl başvurulur?

Akbank, kullanım alanlarına ve ihtiyaçlarına göre temelde 3 farklı ticari kredi kartı desteği sunuyor. Bunlardan ilki, en bilindik olan Neo Business. İşletmelerin ihtiyaçları ve beklentileri düşünülerek tasarlanan kart, temelde ticari alışverişlerin tek elden kontrol edilmesine yardımcı oluyor. Harcama fişlerinin toplanması ve vergiden düşürülmesi gibi amaçlar doğrultusunda kartı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

İş yerlerinin seyahat, konaklama, temsil ve ağırlama gibi ihtiyaçları çerçevesinde tasarlanan Wings Axess ise beraberinde çeşitli fırsatları getiriyor. Puan kazanma ve bu puanlar ile uçak bileti alma gibi klasik avantajların yanı sıra belirli periyotlarda düzenlenen kampanyalar müşteriler ile buluşuyor. Tasarruf yapmanızı ve farklı şehirleri ziyaret ettiğinizde rahat etmenizi sağlayan kredi kartı, ticari müşteriler arasında oldukça popüler denilebilir.

Axess Business Ticari Kart ile Taksit Desteği

Ticari harcamalarınızda taksit olanağı sunan Axess Business, şirket adına satın alacağınız ürünleri belirli sayıda olmak üzere taksitlendirmenize imkan tanıyor. Özellikle yüksek miktarlardaki alımlarda taksit olanağından faydalanmak, şirket içi harcamalarınızı aylık olarak belirli tutarda sınırlandırmanızı mümkün hale getiriyor. Üstelik bireysel müşteriler belli başlı ürünlerde daha sınırlı taksit sayısından yararlanıyorken ticari müşterilerin bu konuda daha fazla özgürlüğü bulunuyor.

Bireysel kredi kartlarında gıda ürünlerinde taksitlendirme yapılması mümkün değil. Ancak işletmelerin erişebildikleri Axess Business, gıda dahil teknoloji ve buna benzer diğer kategorilerde taksitlendirme desteği sunuyor. Şirket içi gıda ve teknolojik harcamalarınızı söz konusu kart neticesinde kolayca taksitlendirebilirsiniz.

Akbank Ticari Kredi Kartlarına Nasıl Başvurulur?

Bireysel kredi kartı çıkartmak adına şubeye gitmenize gerek yok. İnternet sitesi üzerinden veya bankaya ait resmi mobil uygulama aracılığıyla kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ancak ticari kredi kartlarında işlemler biraz daha değişiyor. İşletme sahibi olduğunuzu belirtmeniz gerektiğinden dolayı şube ile görüşmeniz zorunlu hale geliyor.

Genel olarak ticari kredi kartları başvurularını şubeler üzerinden kabul eden Akbank, anında yapılan işlemler neticesinde ticari kredi kartına sahip olmanızı sağlıyor. Eğer kredi notunuz yüksek ve banka ile çalışmanızda herhangi bir engel yok ise başvurunuz yüksek olasılıkla olumlu olarak sonuçlandırılacaktır. Bu bilgilendirmeyi SMS ve e-posta gibi yollar üzerinden alıyorsunuz. Ticari kredi kartınız ise birkaç hafta içerisinde iş yerinize teslim ediliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.