İninal Kart Nedir? Nerelerde Kullanılır?

İninal Kart

İninal kart ön ödemeli kart olarak geçmektedir. İçine istenildiği kadar bakiye yüklenebilmektedir. Birçok kişi kısa vadede kart kullanmak istediklerinde veya nakit taşımak istemediklerinde bu şekilde kart alarak, içine bakiye yüklemektedirler. Kart içine yüklenen bakiye kadar alışverişe imkân vermektedir. Bu kart hakkında oldukça fazla soru bulunmaktadır. Özellikle insanlar nerede kullanabileceklerini ve yaş sınırlaması olup olmadığını merak etmektedir.

İninal kart nerelerde kullanılır?

İninal kart için herhangi bir sınırlandırma bulunmamaktadır. Kartı almak ve bakiye yüklemek oldukça basittir. Herhangi bir sözleşme ve form imzalamaya gerek yoktur. Bu kadar basit bir şekilde karta sahip olunabiliyor. Bu özel kart, banka ve kredi kartının geçtiği her yerde kullanılabilmektedir. Yurt içi ve yurt dışı fark etmeden bu konuda karta herhangi bir sınırlandırma konulmamıştır.
İninal kart, satış noktalarından 5 TL ücret ile alınabilmektedir. Aynı şekilde bütün yükleme noktalarından bakiye yüklenebilmektedir. Kart kullanılmak istenilmediğinde kapatılabilir. Bunun için İninal müşteri hizmetleri aranarak kapatma işlemi gerçekleştirilmelidir.

İninal kart alabilmek için yaş sınırı var mı?

İninal kartı alabilmek için yaş sınırı 12 olarak belirtilmektedir. Bu yaş altında bulunan kişiler ne yazık ki kartı alamamaktadır. 12 yaşında olup karta sahip olan kişiler her yerde kullanamamaktadır. PTT işyerlerinde yapılan bu tür işlemler içinde 15 yaş sınırı bulunmaktadır. İninal kart yaş sınırı için şuanda değişiklik yapılmayacağı belirtilmektedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.