İş’te Üniversiteli Kredi Kartı Özellikleri & Başvuru Şartları

İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Türkiye İş Bankası tarafından üniversite öğrencileri adına özel olarak sunulan İş’te Üniversiteli kredi kartı, beraberinde pek çok avantajı ve fırsatı getiriyor. Özellikle öğrencilerin sıklıkla alışveriş yaptıkları mekanlarda ve mağazalarda indirim olanakları yaratan kredi kartı, bunun yanı sıra hesaplı bir hizmet almayı mümkün hale getiriyor. Standart olarak nitelendirilen diğer kredi kartlarında aidat ve işletim ücreti benzerinde farklı ücretlerin var olduğuna rastlayabilirsiniz. İş’te Üniversiteli kredi kartında bu ücretler ortadan kalkıyor. Öğrenci kredi kartı aidatı minimum düzeye indiği gibi isteyene aidatsız kart seçeneği de sunuluyor. Böylelikle hali hazırda tasarruf yapmak isteyen öğrenciler, tercihlerini söz konusu kredi kartı yönünde yapıyorlar.

İş’te Üniversiteli kredi kartı özellikleri içerisinde daha çok öğrencilerin banka masraflarından kurtulmalarına yönelik maddeler bulunuyor. Üstelik Maximum kart yerine sayılan İş’te Üniversiteli, bu sayede Maximum kullanıcılarının elde ettikleri tüm avantajlardan faydalanabiliyorlar. Sinema, yiyecek – içecek ve giyim gibi farklı kategorilerde indirimleri yakalayabilir, aynı zamanda puan kazanabilirsiniz. İsteğe göre bu puanlarınızı alışverişlerinizde tercih edebilir veya tek başına olacak şekilde kullanabilirsiniz. Cinemaxium ile olan anlaşma gereği sinemalarda özel fırsatlar da yine kullanıcıları bekleyenler arasında yer alıyor. İlk seans indirimi ve popcorn avantajları gibi konularda tasarruf etmek mümkün hale geliyor. Bunun yanında müze kart olarak da geçen İş’te Üniversiteli, Türkiye genelinde pek çok müzeyi indirimli dolaşma olanağı yaratıyor.

İş’te Üniversiteli Başvuru Şartları

Eğer İş’te Üniversiteli kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız öncelikle öğrenim gören biri olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Eğer ülkemizdeki herhangi bir üniversitede öğrenim görüyorsanız size en yakın İş Bankası şubesine giderek İş’te Üniversiteli kredi kartı istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

Başvuru noktasında bir parantez açmak gerekiyor. Bahsi geçen kredi kartı için öğrenci olmanız gerektiği gibi aynı zamanda 25 yaşını doldurmamış olmanız da önem teşkil ediyor. 25 yaş ve üstü kişiler, ne yazık ki otomatik bir şekilde standart Maximum kredi kartına sahip olabiliyorlar. Şubeye giderken yanınızda öğrenci belgenizi götürmeyi ihmal etmeyin. Bunun için e-Devlet üzerinden öğrenci belgesi alabilirsiniz.

İş’te Üniversiteli Kredi Kartının Diğer Avantajları

Tamamen bir kredi kartı görevi üstlenen İş’te Üniversiteli, bu sayede taksitli alışveriş yapmanıza imkan tanıyor. Peşin ödemede sıkıntı yaşadığınız durumlarda taksit yöntemine başvurabilir, aylık ödeme planı oluşturabilirsiniz. Özellikle acil durumlarda ihtiyaç duyduğunuz nakit ihtiyacını da gideren kart, nakit avans özelliğine sahip.

Özel günlerde veya ödeme dönemlerinde nakit ihtiyacının doğması mümkündür. Bu durumda İş’te Üniversiteli ile nakit avans çekebilirsiniz. Gelecek ekstre döneminde ödenebilen nakit avans, aynı şekilde taksitli olacak şekilde de alınabiliyor. Bunun için ATM veya mobil bankacılık uygulaması araçlarını kullanabilir, nakit avans çekim ekranında taksit sayısını belirleyebilirsiniz. Oldukça düşük faiz oranından bahsetmek mümkündür.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.