İnternetten Kredi Kartı Başvurusu

Online Kredi Kartı Başvurusu

Bankaların tüketicilere ve tüm müşterilerine sunmuş olduğu ürünlerin arasında kredi kartları bulunmaktadır. Bankalar kredi kartı ürünlerinin tüketiciler tarafından kullanılması ve potansiyel müşteri hacimlerinin artmasını sağlamak amacı ile kredi kartlarında pek çok uygulamaya ve avantajlı fırsatlara başvurmaktadır. Bu durum sonucunda da tüketiciler finansal faaliyetlerini nakit kullanımına alternatif olarak kullanılan kredi kartları üzerinden yürütmek ve taksitli alışveriş imkanı ile avantajlar kazanmak istemektedirler.

Bankalar da kredi kartı sahibi olmak isteyen tüketicilerinin başvurularını kolaylaştırarak hızlı bir şekilde bankalarına ait kredi kartlarına ulaşılmasına olanak sunmaktadır. Günümüzde faaliyet göstermekte olan pek çok kamu ve özel bankaların banka şubeleri, mobil bankacılık, SMS bankacılığı, telefon bankacılığı ve İnternetten Kredi Kartı Başvurusu kolaylıkla yapılabilmektedir.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvuruları birden fazla bankacılık kanalı üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Bu kanallar içerisinde SMS ile kredi kartı başvurusu yer almaktadır. SMS ile kredi kartı başvurusu yapabilmek için bankanın 4 haneli online işlem numarası üzerinden T.C. kimlik numarasının ve anahtar kelimenin iletilmesi yeterli olmaktadır. Telefon bankacılığı üzerinden kredi kartı başvurusu işlemleri için ise bankanın telefon bankacılığı numarası tuşlanarak müşteri hizmetleri ile yapılan görüşmede kredi kartı başvuru talebinin beyan edilmesi ile kart başvuru işlemleri başlatılmaktadır. 

İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS ve telefon bankacılığının yanı sıra en çok tercih edilen bankacılık kanalı ise internet bankacılığıdır. Harcamalarda bonus kazanma ve taksitli alışveriş yapma fırsatı sunan ayrıcalıklı kredi kartı başvuruları için tercih edilen bankanın internet sitesine giriş yapmak yeterlidir. Bankanın web adresi üzerinden bireysel kategorisi takip edilerek başvurular sekmesi üzerinden kredi kartı başvuru bölümüne gelmek yeterlidir.

İnternetten Kredi Kartı Başvurusu ekranında banka tüketiciden kart başvuru sahibine ait kişisel bilgiler, limit bilgileri, aylık gelir ve adres bilgilerine ek olarak kredi kartına ait ürün bilgileri talep etmektedir. Başvuru ekranındaki T.C. kimlik numarası, cep telefonu, aylık gelir bilgisi ve adres bilgilerinin eksiksiz olarak girilmesinin ardından cep telefonuna doğrulama mesajı gelmektedir. Kişisel bilgilerin doğruluğu onaylandıktan sonra online kredi kartı başvurusu tamamlanmış olmaktadır.

İnternetten Kredi Kartı Başvurusu esnasında bankalar tüketicilerden herhangi bir evrak talep etmemektedirler. Başvuru yapan bireysel müşteriler hakkında gerekli analizleri Kredi Kayıt Bürosu sistemi üzerinden inceleyerek başvuruları sonuçlandırmaktadırlar.

Kredi kartı başvuru sonucu hakkında bilgi almak için yine bankaların internet adresleri üzerinden Kredi Kartı Başvuru Takip sekmesine giriş yapmak yeterlidir. Kredi kartı başvuru takibi ile başvurunun hangi aşamada olduğu hakkında detaylı bilgi edinmek ve girilen bilgileri güncellemek mümkündür. Başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda da kurye ve teslimat detaylarına ilişkin bilgiler de bu sorgulama ekranından anlık olarak takip edilebilmektedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.