Üniversite Öğrencilerine Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Çalışanlar açısından kimi zaman ihtiyaç halini alabilen banka kredileri, öğrenim görenler açısından da önem teşkil eder bir hale gelebiliyor. Bu gibi durumlarda üniversite öğrencilerine yani sigortasız kredi veren bankalar devreye giriyor. Düşük miktardaki kredi kullanımlarında daha az şartın bulunması, öğrencilerin bu fırsattan kolayca yararlanmalarını sağlıyor. Ancak yine de belli başlı faktörlerin kredi adına önem teşkil ettiği söylenebilir.

Ziraat Bankası, İş Bankası ve Garanti Bankası gibi pek çok büyük banka, günümüzde üniversite öğrencileri için çeşitli fırsatlar sunuyor. Kredi, ödeme erteleme, kredi kartı ve birikim hesabı gibi pek çok olanaktan pratik bir biçimde yararlanabilirsiniz. Eğitim hayatında yüklü miktarda harcamalar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Kitaplar, barınma, ulaşım ve eğlence gibi tüm noktalar, eğitim sürecinde maddi desteğin zorunlu olmasına yol açıyor. Bu durum karşısında belirli miktarda kredi kullanmak, eğitim hayatını kolaylaştırıyor.

Özel bir üniversitede okuyanlar tarafından sıklıkla kullanılan ihtiyaç kredileri, benzer şekilde devlet üniversitelerindeki öğrenciler tarafından da tercih ediliyor. Özellikle barınma masrafları adına yüklü miktarda nakde ihtiyaç duyan öğrenciler, ertelemeli krediler ile ihtiyaçlarını karşılıyor. Peki, üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar 2018 yılında da aynı mı?

Sabit Maaşlı Olanlar Bir Adım Önde

Üniversite öğrencisi olup yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak çalışmanız mümkün. Bu durum karşısında bankanın gözünde kredi verilebilir bir müşteri haline geliyorsunuz. Ayrıca sigortanızın işlemesi, banka hizmetlerinin düzenli bir şekilde kullanılması ve kredi notunun yüksek olması, kolayca kredi almanızı sağlıyor. Bazı durumlar karşısında çalışan olmasanız dahi bankadan maddi destek alabilirsiniz. Özellikle İş Bankası ve Ziraat Bankası, öğrenciler adına çeşitli imkanlar sunuyor.

Öğrenim kredileri, üniversite hayatınız boyunca devletten alınabilen yardımlar arasında yer alıyor. Ancak bunlara başvurmadıysanız veya ek bir maddi desteğe ihtiyacınız var ise büyük bankalara danışabilirsiniz. Size en yakın şubeyi ziyaret ederek burada bireysel müşteri temsilcisi ile konuşmanız gerekiyor. Eğer gerekli şartları karşılıyorsanız kredi desteğinden faydalanma şansı yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra çalışan biriyseniz kullandığınız bankanın mobil uygulaması üzerinden de kredi başvurusu yapmayı denemeniz mümkün.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Herhangi bir üniversitede öğrenim gören ve bir yerde çalışmayan öğrencilerin en merak ettikleri şeylerden bir tanesi gelir belgesiz kredi alınıp alınmayacağı oluyor. Bu konuda bazı bankalar katı kurallar koyuyor olsa da gelir belgeniz olmadan da kredi almanız mümkün.

Akbank ve QNB Finansbank, kolayca kredi veren bankalar arasında gösteriliyor. Gelir belgesiz kredi almak içinse kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Düzenli kredi kartı kullanıyor ve ödemelerini de aynı şekilde düzenli yapıyorsanız kredi notunuz zamanla yükselmiştir. Bu durum karşısında gelir belgesiz kredi alma şansınız oldukça yüksek. Ayrıca bankanınız ile bu zamana kadarki diğer çalışmalarınız da yine kredi notunuzu etkiliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.