Ziraat Bankası Bankkart Genç Kart Detaylı Kullanım Rehberi

Ziraat Bankası Genç Kart

Türkiye’de öğrenim gören kişiler adına tasarlanan Ziraat Bankası Bankkart ve Genç Kart hizmetleri, pek çok avantajı beraberinde getiriyor. Özellikle üniversite öğrencileri arasında oldukça popüler olan kart türü, harcama yaparken ve para gönderirken çok daha tasarruflu adımlar atmanızı mümkün hale getiriyor.

Birçok banka hizmetinde işlemler sonrasında sizden belirli bir miktar para kesildiğini görmeniz mümkün. Bankkart Genç Kart uygulamasında bu durum ortadan kalkıyor. Vadesiz hesabınız üzerinden yapacağınız para gönderimlerinde yüksek ücretler ile karşılaşmanız önleniyor. Banka, öğrenci olmanızdan dolayı sizden ek bir hesap işletim ücreti almıyor. Böylelikle göndermek istediğiniz para durumları için vadesiz hesap sahibi olmanız kolaylaşıyor.

Öğrencilik hayatı içerisinde tasarruf yapmak son derece önem teşkil edebiliyor. Harcamaların belirli miktarda sınırlandırılması ve gereksiz para çıkışlarından mümkün olduğunca uzak durulması, öğrenciler açısından oldukça önemli olabiliyor. Bu tarz bir durum karşısında aidat ve benzeri ücretler ödemek istemeyen öğrencilerin ilk tercihleri elbette buna uygun bir hizmetten yararlanmak oluyor.

KYK Ödemeleri İçin Ziraat Bankası Genç Kart

Öğrenim gören kişilere özgü olan Genç Kart, aynı zamanda devletten alınan kredi ve burs gibi ödemelerin de bankadan çekilmesine imkan tanıyor. Hali hazırda devletin sunduğu burs ve kredi gibi imkanlardan yararlanıyorsanız bu karttan siz de sahipsiniz demektir.

Burs veya ziraat bankası kredi başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler, normal eğitim süreleri boyunca vadesiz hesapları üzerinden bu ödemeleri alabiliyorlar. Paranın şubeden veya ATM noktalarından çekilmesi istendiğinde ise devreye Ziraat Bankası Genç Kart giriyor. Kredi ve burs tamamlama işlemlerinde size bir banka kartı verilecektir. Bu kart, Genç Kart oluyor. Böylelikle zaman kaybetmeksizin öğrencilere sunulan avantajlardan yararlanmanız sağlanıyor.

Kredi Yurtlar Kurumu üzerinden yapılan ödemeleri şube ve ATM noktalarından çekerken de kartı kullanabilirsiniz. Yurt içi alışverişlerde de kullanılabilen Genç Kart, tıpkı bir kredi kartı görevi üstleniyor. Buradaki tek fark, tahmin edebileceğiniz üzere yapılan harcamanın anlık olarak hesabınızdan düşülmesidir. Yani sahip olduğunuz nakit para kadar harcama gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Ziraat Bankası’nın öğrencilere sunduğu Harçlık Avans gibi hizmetlerden yararlanarak eksi bakiye desteğine de sahip olabilirsiniz.

Ziraat Bankası BankKart Genç Özellikleri

Eğer BankKart Genç sahibi olursanız herhangi bir hesap işletim ücreti ve kart aidatı ödeme zorunluluğunuz bulunmuyor. Birçok kartta yer alan yıllık aidat ücreti, güncellemelerden sonra bir hayli artmış bulunmakta. Bundan dolayı aidatı bulunmayan bir kart kullanmanız, çok daha avantajlı oluyor.

KYK ödemenizi istediğiniz Ziraat Bankası ATM’sinden çekmenizi sağlayan BankKart Genç, harçlık avans ile paranız bittiğinde size ek hesap desteği sunuyor. Böylelikle maddi anlamda destek almanız kolaylaşıyor. Bunların yanı sıra temassız özelliği de bulunan BankKart Genç, 90 TL ve altındaki ödemeleriniz için şifresiz işlem yapmanıza olanak tanıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.