Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama Ve Risk Raporu Nedir?

Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme

Garanti bankası müşterileri, kullandıkları krediler ve kredi kartları sonucunda sicillerinde oluşan durumlardan haberdar olmak istemektedirler. Bu durum bütün banka müşterileri için geçerlidir doğal olarak. Garanti bankası müşterilerinin kredi notu sorgulama ve risk raporu öğrenme olanakları her daim bulunmaktadır. Ayrıca bu istekler oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Garanti bankası kredi notu nasıl sorgulanır?

Garanti bankası kredi notu sorgulamanın birkaç yolu e alternatifleri bulunmaktadır. Bunun için garanti bankası ile iletişime geçilebilir veya internetten kredi notu öğrenmek için Findeks sistemi kullanılabilir. Kredi notunu öğrenmek için banka müşteri hizmetlerini arayarak burada yetkili bir kişiden bilgi alınabilir. Bu konuda her müşteri temsilcisi yardımcı olamayabilir. Bu nedenle alternatif olarak bankaya gidip bankadan müşteri temsilcisinden bizzat bilgi alınabilir. Alternatif olarak ise Findeks kredi notu sitesinden, internet üzerinden belli bir ücret ödeyerek kredi notu sorgulanabilir.

Risk raporu nedir?

Risk raporu bir kişinin kredi ve kredi kartı alabilmesin de etkili olan rapordur. Rapor içerisinde kişilerin banka aracılığı ile kullanmış olduğu bütün kredi, kredi kartları, borçları ve ödeme sıklıkları gibi bilgiler yer almaktadır. Bankalar bir kişiye kredi veya kredi kartı vereceği zaman risk raporunu kontrol ederek buna göre işlemlerini yapar. Risk raporu kredi notu ile doğru orantılıdır. Düşük kredi notunun sebebi ise risk raporunun da olumsuz durumların oldukça fazla olmasından dolayıdır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.