Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi

Akbank BES

Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi ile %25 devlet katkısından yararlanma şansı sunmaktadır. Akbank BES ile aktif çalışma hayatı içerisinde olan bireylerin gelecekleri için şimdiden birikim yapmalarına olanak sunarken aynı zamanda devlet katkısı ile yatırımlarını büyütmelerine yardımcı olmaktadır. Emekliliğe hak kazanılması sonrasında emeklilik dönemi için ihtiyaç duyulan birikim ve fon getirilerini, istenilen emeklilik maaşını elde etmek için minimum aylık katkı payı ile katılımcılara ayrıcalıklı ve avantajlı seçenekler sunmaktadır.

Akbank BES “Hızlı Emeklilik Planı” ile Emekliliğe Yatırım Planı ve Prestijli Emekliliğe Yatırım Planı seçenekleri sunmaktadır. Aylık asgari katkı payı ile BES katılımcısı olmanın yanı sıra mutlu ve güvenli bir emeklilik dönemi için emeklilik planlarını başlangıç katkı payı ile başlatma ve giriş aidatı ödemeden düşük kesinti oranları ve yüksek getiri elde etme avantajları sunmaktadır.

Akbank Emekliliğe Yatırım Planı

18 yaşını doldurmuş ve fiili ehliyete sahip olan her birey gönüllülük esası ile BES katılımcısı olabilmektedir. AvivaSA Emeklilik ve Hayat tarafından sunulan Akbank Emekliliğe Yatırım Planı aylık asgari katkı payı ise 300 TL’dir. BES emekliliğe yatırım planı kapsamında giriş aidatlarının tümü ertelenmiştir. Ayrıca ödeme güçlüğü çekildiği dönemlerde katkı payı ödemelerine ara verilmesi durumunda kesinti yapılmamaktadır. Katkı payı ödemelerine ise istenilen zamanda devam etmek mümkündür.

Emekliliğe hak kazanabilmek için Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi içinde 10 yıl kalmak ve 56 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Bu koşulun sağlanması ile beraber tek seferde, toplu olarak ya da düzenli ödeme planı dahilinde birikimler alınabilmektedir. Ayrıca başka bir yatırım aracında olmayan %25 oranındaki devlet katkısı da bu birikimlere yansıtılarak ek bir katkı elde etmeye olanak sunmaktadır.

Akbank Prestijli Emekliliğe Yatırım Planı

Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi içerisindeki Prestijli Emekliliğe Yatırım Planı, emeklilik planının başlangıç katkı payı ödemesi ile başlatılmasıdır. Böylece emeklilik döneminde istenilen yüksek birikimli ek gelire hızlı ulaşılmış olmaktadır.

AvivaSA Emeklilik ve Hayat tarafından sunulmakta olan ve Akbank’ın acentası olduğu bu emeklilik yatırım planı 18 yaşını doldurmuş ve medeni tüm haklarını kullanma ehliyeti olan herkes tarafından tercih edilebilmektedir. Gönüllülük esasına dayalı bu sistemin yatırım planı aylık asgari katkı payı ise 375 TL’dir. Başlangıç katkı payı ise 40.000 TL olarak belirlenmiştir. Diğer yatırım planlarında olduğu gibi ödeme performansı düşüklüğünde ara verme durumu söz konusu olduğunda herhangi bir kesinti uygulanmamaktadır. Ayrıca ara ödeme yapılabilmekte ve ödemelere ara verilebilmektedir.

10 yıl süre ile Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi içerisinde olunması ve 56 yaşının doldurulması ile emekliliğe hak kazanılmaktadır. %25 devlet katkısı ile birlikte avantajlı olarak tek seferde, düzenli geri ödemeli ya da toplu olarak birikimleri tahsil etmek mümkündür.

Akbank BES Başvurusu

Dijitalleşme ile birlikte ülke genelinde hizmet vermekte olan pek çok özel ve kamu bankası gibi Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi başvuru işlemlerini internet bankacılığı ya da müşteri iletişim merkezlerinden yapılmasına olanak sunmaktadır. Bireysel internet bankacılığına giriş yapılmasının ardından Hızlı Emeklilik Planı sekmesinden başvuru yapmak oldukça kolaydır. Sayfa içerisindeki “Hemen Başvur” butonu tıklanarak açılan yeni sekme içerisindeki ad soyad, T.C. kimlik numarası, iletişim numarası gibi kişisel bilgilerin girilmesinin ardından başvuru işleme alınmaktadır.

Geleceğini biriktirmek isteyen katılımcılara ayrıcalıklar sunan Akbank BES başvurusu esnasında bilgilerini bırakan kişilere uzmanlar tarafından dönüş yapmaktadır. Uzmanların geri dönüşü ile birlikte BES ve %25 devlet katkısına ilişkin merak edilen soruların tümüne yanıt almak mümkündür.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.