Bireysel Kredi Puanı

Bireysel Kredi Notu Öğrenme

Bankalar bankacılık kanalları aracılığı ile tüketicilerin pek çok işlemine şubeye gitme ihtiyacı duymadan anında yanıt vermektedirler. Ayrıca kendi çalışma politikalarında oluşturmuş oldukları kampanyalar ile de acil nakit ihtiyaçları düşük faiz oranları ve uygun vade süreleri ile rahatlıkla karşılanabilmektedir.  Bankaların sunmuş olduğu ürün ve hizmetler, düzenlemiş oldukları kampanyalar ve daha pek çok hizmet bir takım koşulların sağlanması ile kullanılabilmektedir. Bu koşulların içerisinde de iyi bir kredibiliteye sahip olunması yatmaktadır.

Findeks Kredi Notu

Bilindiği gibi bankacılık ürün ve hizmetlerinden yararlanmak için bankaların talep etmiş olduğu bir takım koşullar bulunmaktadır. Aktif bir çalışan olunması, düzenli gelir sahibi olmak, sigortalı çalışmak ve kredi notunun iyi bir seviyede olması gibi koşullar bankaların talep etmiş olduğu kriterlerin birkaçıdır. Neredeyse bu koşulların tümünü sağlayan tüketiciler bankalardan talep etmiş olduğu ürün ve hizmetlerden kampanyalar dahilinde de yararlanabilirler. Ancak burada en önemli kriter ise findeks kredi notudur.

Kredi Notu Nedir?

KKB puanı yani Kredi Kayıt Bürosu puanı kişilerin ödeme alışkanlıklarını gösteren ve risk profillerini ifade eden bir puanlama sistemi olması nedeni ile bankalar yapmış oldukları işlemlerde ilk olarak Bireysel Kredi Puanı sorgulaması yapmaktadırlar. Bu sorgulama ışığında da talep edilen başvuru işlemlerine olumlu ya da olumsuz yanıt vermektedirler. Yani başvurular bir ön elemeye tabii tutulmaktadır. Bu nedenle KKB notu bankacılık ve finans sektörü içerisindeki işlemlerde oldukça önemlidir.

Bankalar yapılan başvurularda geri ödemelerin garanti altına alınabilmesi için kişilerin risk profillerini incelemekte ve en az riskli ya da az riskli müşteriler ile çalışmak istemektedirler. Bu kategoriler ise 0 ile 1900 arasında oluşturulmuş olan Bireysel Kredi Puanı puanlamasında ifade edilmektedir. Ancak günümüzde bankalar yapmış oldukları kampanyalar ve çalışma politikalarında gitmiş oldukları yenilikler ile düşük kredi notuna kredi verebilmektedir. Bu gibi kampanyalar genellikle daha düşük tutarlı krediler için geçerli olmakta ya da bir kefil talep edilebilmektedir.

Düşük Kredi Notu ile Kredi Çekilebilir Mi?

Bireysel Kredi Puanı başlığı altında en çok merak edilen hususların içerisinde yer alan düşük kredi notuna kredi veren bankalar sorusu acil nakit ihtiyaçlarını bankalar aracılığı ile gidermek isteyen tüketiciler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Ancak belirtmek gerekir ki düşük KKB puanı ile de bir takım yöntemler kullanılarak kredi ya da kredi kartı kullanmak mümkündür.

Bu yöntemler için düşük kredi notuna kredi veren bankalar yazımızın incelenmesi önerilmektedir. Bankaların düzenlemiş oldukları kampanyalar ve kredi notunu yükseltme teknikleri ile acil nakit ihtiyaçları sorunsuz bir şekilde giderilebilir. Bu gibi yöntemler ve teknikler hızlı bir şekilde kredi notunun yükselmesine ya da acil nakit ihtiyacının giderilmesine olanak sunmakta olduğu gibi biraz zaman alan işlemler de olabilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.