Sigortasız İşsizlere Kredi Verilir mi ?

Sigortasız Kredi Çekme

Site ziyaretçilerimiz den  gelen bir çok soruya burada yanıt vermek istiyorum işsizler Kredi Kartı alabilirler mi işsizlere ve çalışmayanlara kredi verilir mi veriyorsa bunlar hangi bankalar şartlar neler limitler neler onları inceleyeceğiz.

Bu yazımızda hangi bankalar işsizlere kredi veriyor onları öğreneceksiniz.

İşsizler kredi kartı veya kredi alabiliyorlar mı, Alabiliyorlar ise koşulları nedir. Her banka işsizlere kredi veya kredi kartı veriyor mu ? Bu tarz sorular çok gelmekte ve sorularınıza yanıt olarak bu bilgileri paylaşıyoruz.

Hepimiz ekonomik şartlardan dolayı işsiz kalmış olabilirsiniz veya iş yerinizdeki problemlerden dolayı iş den ayılmış olabilirsiniz ve nakit paraya acil olarak ihtiyacınız olabilir. Her şeyden önce şunu düşünmeliyiz eğer kredi veya kredi kartı alırsak çalışmadığımız halde bu tüketeceğimiz parayı geri yenine nasıl koyacağız ve bankalara olan borcumuzu nasıl kapatacağız. İlk önce kendinize bu soruyu sormanız gerekmektedir. Peki buna karar verdiniz ve almak istediniz her isteyen kredi kartı veya kredi alabilir mi.?

Tabi ki belli kurallara ve şartlara uygun olan kişiler alacaktır. Eğer kredi notunuz ve uygunluğunuz banka tarafından onaylanırsa tabiki kredi imkanından faydalana bileceksiniz. Herhangi bir belgem yok veya şuan için çalışmıyorum işsiz olduğum halde kredi alabilecek miyim diye soruyorsanız yukarı dada belirttiğim gibi bankaların şartlarına uyuyorsanız tabiki alabileceksiniz.

Günümüzde kredi kartı almak geçmişe göre daha kolaylaşmıştır. Kredi kartı vermek isteyen bankalar ve reklamlarını sık sık görüyorsunuzdur. Eskiye göre daha rahat ve esnek davranmaktalar dır. Kredi konusunda biraz elleri sık da olsa kredi kartı verme acısından biraz rahat davranabiliyorlar.  Özellikle öğrenciyseniz öğrencilere özel kredi kartı alma seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Maaş ve gelir belgeniz olmadan kredi kartı alabilirsiniz. Bir çok banka artık gelir belgesi istemeden kredi kartı vermektedir. Peki bu bankalar hangileri birlikte inceleyelim.

İlk sırada Akbank geliyor axess kredi kartı başvurunuzu akbankın resmi web sitesini ziyaret ederek kolay bir şekilde online olarak yapabilirsiniz. Eğer kabul edilirse size sms olarak geri dönüş yapıyorlar. Kredi kartı verme konusunda akbank diğer bankalara göre daha hızlı sonuç ve olumlu geri dönüşler yapabilir.

Sıradaki bankamı finansbank finans bank başvurularınızı da online veya en yakın şubeye giderek yapabilirsiniz. Finansbank da diğer bankalar arasında kredi kartı verme konusunda iyi bir banka tavsiye ederim.

Bunları aşağıdaki bankalar takip etmektedir.

Garanti Bankası, ING Bank, İş Bankası ,DenizBank, Burgan Bank

Yukarıda gördüğünüz bankalar’dan ihtiyaç kredisi veya kredi kartı başvurularında bulunabilirsiniz. Sizin işsizlikten önceki durumunuz ve şu anki durumunuz göz önünde bulundurularak başvurularınız onay sürecinden geçecektir. Kimi bankalar direk kontrol ederek anlık sms ile sizi bilgilendirecektir. Kimi bankalar ise 2-3 iş günü içerisinde size olumlu veya olumsuz olarak geri dönüşler yapacaktır. İşsiz ve bir gelir belgeniz olmadığı için bankalar size kredi veya kredi kartı verseler de bunların limiti düşük olacaktır. Sizde başvuruda bulunurken limitleri düşük tutun size bu şekilde yüksek limitler sunamayacaklardır.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.