PTT Kredisi

PTT Kredi Nedir?

PTT Kredisi emekli maaşını PTT üzerinden alan maaş müşterilerinin kullanmış olduğu kredidir. 5 farklı banka üzerinden kredi kullandırma işlemi yapan PTT uygun faiz oranları ve vade süreleri ile emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarına yanıt vermektedir.

PTT Kredisi Veren Bankalar

PTT Kredi seçeneği sunan güncel bankalar, bankaların kredi üst limiti, üst yaş sınırı ve vade süresi aşağıda yer almaktadır.

  • Burgan Bank
  • Aktif Bank
  • ING Bank
  • Deniz Bank
  • Türk Ekonomi Bankası

Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi 2022

Burgan Bank olarak emeklilere özel fırsatlar ve uygun taksit seçenekleri sunan ihtiyaç kredisi türünden maaşını PTT’den alan tüm emekliler yararlanabilmektedir. Üst yaş sınırı 84 olan Burgun Bank PTT İhtiyaç Kredisi üst kredi limiti 55.000 TL olup, 36 ay vade seçeneği ile emeklilere aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli olarak sunulmaktadır. Güncel faiz oranı ise %2.99’dur.

Aktif Bank PTT İhtiyaç Kredisi 2022

Acil nakit ihtiyacı olan emeklilere Aktifbank Üzerinden sunulan kefilsiz ve şartsız PTT Kredisi seçeneği sunulmaktadır. Acil nakit ihtiyaçlarını 80.000 TL’ye kadar karşılayan bu ihtiyaç kredisi 36 ay vade seçeneğine sahiptir. Emekli maaşını PTT’den alan maaş müşterilerine ayrıcalıklı faiz oranları sunan Aktif Bank ihtiyaç kredisi ürününden faydalanmak için herhangi bir PTT şubesini ziyaret ederek kredi başvurusunda bulunmak mümkündür. Aktif Bank PTT İhtiyaç Kredisi güncel faiz oranları ise %2.79 olup, kredi üst yaş sınırı ise 80’dir.

ING Bank PTT İhtiyaç Kredisi 2022

Emekli maaşını PTT’den alanlara ayrıcalıklı PTT ihtiyaç kredisi seçeneği sunan bir diğer banka ise ING Bank’tır. Emeklilerin 45.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçları için 36 ay vade seçeneği ile kredi kullanımına olanak sunan ING Bank PTT İhtiyaç Kredisi seçeneğinden 75 üst yaş sınırı ile yararlanmak mümkündür. Herhangi bir PTT şubesini ziyaret ederek ihtiyaç kredisinden yararlanmak mümkündür. ING Bank PTT Kredisi faiz oranları ise %1,54’tür.

DenizBank PTT İhtiyaç Kredisi 2022

Emeklilere özel kredi fırsatı sunan DenizBank PTT maaş müşterilerine özel kampanyalar sunarak uygun faiz oranları ve vade süreleri ile emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 36 ay vade seçeneği ile 36.000 TL’ye kadar kredi kullanımına olanak sunan DenizBank PTT ihtiyaç kredisinin üst yaş sınırı ise 80’dir. Güncel faiz oranı %2,33’tür.

Türk Ekonomi Bankası PTT İhtiyaç Kredisi 2022

PTT’den maaş alan emeklilere ihtiyacı olduğu kadar anında ihtiyaç kredisi sunan TEB avantajlı kredi seçeneklerinden yararlanmak isteyen müşterilerine herhangi bir PTT şubesi üzerinden yanıt vermektedir. 70 üst yaş sınırı ile 35.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçlarına çözüm sunan Türk Ekonomi Bankası PTT ihtiyaç kredisi seçeneği ile 36 ay vadeli %1,59 faiz oranları ile PTT Kredisi sunmaktadır.

PTT Kredisi Faiz Oranları

PTT Kredisi seçenekleri ve PTT kredisi veren bankaların çalışma politikaları farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle sunmuş oldukları ihtiyaç kredisi türünde faiz oranları piyasa koşullarında değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle güncel faiz oranları hakkında detaylı bilgi alabilmek için PTT Kredisi veren bankaların internet adresleri üzerinden ihtiyaç kredisi güncel faiz oranlarının incelenmesi önerilir. Ancak belirtmek gerekir ki PTT müşterileri diğer kredi ve bankacılık ürünlerine oranla daha uygun faizler ile kredi kullanma seçeneğine sahiptirler.

PTT Kredisi Başvurusu

Maaşını PTT’den alan emekli maaş müşterilerine ayrıcalıklar sunan ihtiyaç kredisi ürününden yararlanmak isteyen tüketicilerin herhangi bir PTT şubesini ziyaret ederek kullanmak istediği banka kredisini beyan etmesi yeterlidir. Ayrıca bankaların sunmuş olduğu hizmet kanalları aracılığı ile online başvuru işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.