PTT Emekli Kredisi

Emekliye PTT İhtiyaç Kredisi

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri maaşlarını ve aylıklarını istedikleri bankadan alabilmektedir. Emekli maaş ödemeleri ya da emekli maaşı hesabı olarak düzenlemiş oldukları kampanyalar doğrultusunda promosyonlar ya da kredi olanakları sunarak müşteri portföylerini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadırlar.

Bankaların emekli maaş müşterilerine özel düzenlemiş olduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetler arasında en çok kullanılan bankacılık ürünü ise bilindiği gibi kredilerdir. Bu kredi kampanyaları içerisinde de en çok dikkat çeken ihtiyaç kredisi türü ise PTT Emekli Kredisi olduğunu ifade edebiliriz.

Maaşlarını PTT’den alan emekli maaş müşterilerine özel düzenlenmiş olan PTT Emekli Kredisi kampanyası DenizBank ve Aktif Bank tarafından emeklilere sunulmaktadır. DenizBank, Türk Ekonomi Bankası ve Aktif Bank tarafından PTT iş birliği ile emekli maaş müşterilerine sunulan kredilerin üst limitleri, kredi kullanım koşulları ve faiz oranları birbirinden farklılık göstermekte olup; kredi kullanım yaşı da değişiklik gösterebilmektedir.

Aktif Bank PTT Emekli Kredisi

Maaşlarını PTT’den alan emeklilere acil nakit ihtiyaçlarında kefilsiz ve şartsız PTT Emekli Kredisi seçeneği sunan Aktif Bank 36 ay vade ile 80.000TL’ye kadar olan tüm nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır. PTT’nin herhangi bir şubesini ziyaret ederek Aktif Bank emekli kredisi başvuru formunu doldurarak krediyi anında kullanmak mümkündür. Kredinin faiz oranları güncel olarak değişmekte olup; ortalama %2.79 oranlarındadır. Kredi kullanım üst yaş sınırı ise 80’dir.

Ayrıca yalnızca bir SMS ile PTT ihtiyaç kredisi ürününden yararlanmak mümkündür. SMS ile PTT’den Emekli Kredisi olanağı sunan bu başvuru yöntemi için EMEKLİ boşluk TC Kimlik Numarası yazıldıktan sonra 3050’ye kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir. Kredi başvurusunun onaylanmasının ardından acil nakit ihtiyacı herhangi bir bankaya ya da PTT şubesine gitmeden hesaba aktarılmaktadır.

DenizBank PTT Emekli Kredisi

PTT üzerinden emekli maaşını alan kişilere kredi kullanım olanağı sunan bir diğer banka ise DenizBank’tır. Diğer kredi başvurusu yapan tüketicilere kıyasla PTT Emekli Kredisi ürünü ile ayrıcalıklı fırsatlar sunan DenizBank 36 ay vade ile 36.000 TL’ye kadar kredi kullanımına olanak sunmaktadır. Ülke genelinde hizmet vermekte olan herhangi bir PTT şubesini ziyaret ederek PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için gerekli belge ve bilgilerin beyan edilmesi yeterlidir. Faiz oranları kredi puanına ve güncel faiz oranlarına göre değişmekle birlikte ortalama %2,23’tür. Kredi kullanım üst yaş sınırı ise 80’dir.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) PTT Emekli Kredisi

PTT üzerinden kredi veren bankalar içerisinde yer alan Türk Ekonomi Bankası’da emekli maaşı alan PTT emeklilerine özel uygun faiz oranları ile kredi sunmaktadır. 36 ay vade seçeneği ile 35.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçlarına çözüm sunan TEB emekli kredisinin faiz oranları piyasa şartlarına göre değişiklik göstermekte olup; güncel faiz oranı %1,45’dir. Kredi kullanım üst yaş sınırı ise DenizBank ve AktifBank’tan farklı olup 70’tir.

PTT Emekli Kredisi Başvuru Koşulları

PTT Emekli Kredisi veren bankalar aracılığı ile kredi başvurusunda bulunmak için bir takım koşulları yerine getirmek gerekmektedir. Öncelikle PTT emekli maaş müşterisi olunması istenmektedir. Daha sonrasında bankacılık ürün ve hizmetlerinden yararlanılabilmesi için iyi bir kredi notuna sahip olunmalıdır. Emekli kredisi başvurularında dikkat edilen bir diğer önemli kriter ise yaş sınırıdır. Bu nedenle kredi kullanım üst yaş sınırının geçilmemiş olmasına dikkat edilmelidir. Tüm bunların yanı sıra güncel borç ve ödemelerinin aylık gelirinin yarısının fazlası olmamasına dikkat edilmektedir. Tüm bu koşulların karşılanması halinde PTT Emekli Kredisi başvurusu sonrasında işlem olumu yanıtlanmaktadır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.