PTT Emekli Kredisi Alma

PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır?

Acil nakit ihtiyaçlarında bankaların sunmuş olduğu kredi seçenekleri pek çok kişinin finansman desteğinde büyük bir alternatif seçenektir. Özellikle artan enflasyon ve paranın değerinin düşmesi sebebi ile finansal yaşamın sorunsuz yürütülebilmesi için pek çok tüketici kredi seçeneklerine başvurmaktadır. Aylık gelirlerini belgeleyen sigortalı çalışanların yanı sıra emeklilerin de sıklıkla tercih etmiş olduğu bu kredi seçenekleri arasında sıklıkla başvurulan PTT Emekli Kredisi uygun ödeme koşulları, faiz oranları ve vade süreleri ile emekli aylığı alan PTT maaş müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını finanse etmesine yardımcı olmaktadır.

PTT Emekli Kredisi İşlemleri

Emekli Maaşlarını PTT’den alan emeklilere kredi almak N kolay sloganı ile kredi ihtiyaçlarına yanıt veren PTT kefilsiz ve şartsız emekli kredisi sunmaktadır. PTT ve Aktif Bank iş birliği ile yürütülmekte olan bu uygulamadan maaşlarını PTT’den alan tüm emekliler faydalanabilmekte ve ptt emekli kredisini kullanabilmektedirler. Pek çok prosedür ve kriterlerin ortadan kaldırıldığı bu PTT Emekli Kredisi Alma işlemleri için yalnızca nüfus cüzdanı ile herhangi bir PTT şubesine gitmek yeterlidir.

PTT Emekli Kredisi Alma

PTT emekli kredisinin kullanılabilmesi için tek şart kişinin maaşını PTT’den almasıdır. Bu koşulun yerine getirilmesi ile herhangi bir PTT şubesine yapılan müracaatta kredi başvuru formunun doldurulması yeterli olmaktadır. Başvuru formunun doldurulmasının ardından banka yetkilisinin sisteme form üzerindeki bilgiler doğrultusunda giriş yapmaktadır. Kredi talebinin banka onayından geçmesi durumunda PTT onay mesajı gelmektedir. Onay mesajının gelmesi ile kredi sözleşmesinin imzalanmasının ardından kredi işlemleri tamamlanmaktadır.

PTT İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Acil nakit ihtiyacı olanlara PTT Emekli Kredisi Alma koşulları ile avantaj sunan bu kredi %2,79 faiz oranlarına ve 3 ila 36 ay vade süresine sahiptir. Kredi üst limiti 80.000 TL’dir. Kredi kullanımı esnasında uygulanacak olan faiz oranları emekli tüketicinin güncel kredi notuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hesaplamalarda kullanılan %2,79 oranındaki aylık akdi faiz oranları ise en yüksek kredi notu bandında bulunan emekli tüketiciler için geçerli olan kredi faizidir.

N Kolay İhtiyaç Kredisi başlığı altında verilmekte olan bu kredi ürünü tutar bazında en düşük 1.250TL ve en yüksek 80.000 TL olarak kullanılmaktadır. Bu kredilerin geri ödeme süresi ise 36 ay vadeli olarak sınırlandırılmıştır. PTT Emekli Kredisi Alma işlemlerinde kredi tahsis ücreti olarak yalnızca 52.50 TL tahsil edilmektedir. Ayrıca işlemler esnasında hayat sigortası yapılmakta olup, bu sigortanın yapılması zorunlu tutulmaktadır. Sigorta bedelleri ise kredi kullanan emekliye göre değişiklik gösterebilmektedir.

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen emeklilerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise yaş sınırıdır. 80 yaş üzerinde bulunan emekliler bu kredi seçeneğinden faydalanamamaktadır. Müşteri yaşı ve vade süresinin toplamları 83 yılını geçmemesi istenmektedir. Örneğin 80 yaşındaki bir emekli 4 yıl vadeli kredi kullanamazken 3 yıl vade ile kredi alabilmektedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.