Prim Borcu Olanlara Ziraat Bankası Bağ-Kur Emeklilik Kredisi

Prim Borcu Olanlara Kredi

Emekliliğine az miktarda prim ödemesi kalan kişiler, bu ödemeyi doğrudan yaparak sürecin tamamlanmasını sağlayabilirler. Toplu ödeme şeklinde yapılan işlemlerde gerekli miktarda nakdiniz yok ise bu noktada banka kredilerinden yararlanabilirsiniz. Kurumsalda olduğu gibi bireyselde de müşterilerine cazip fırsatlar sunan Ziraat Bankası, prim borcu olanlara düşük faiz oranları neticesinde kredi çekme imkanı sunuyor. Prim borcu olanlara özel bir şekilde hazırlanan avantaj, aynı zamanda uzun vadede geri ödeme olanağı da yaratıyor. Böylelikle ödeme sürecinde zorluk yaşamanız önlenmiş oluyor. Miktar bazında da oldukça geniş maddi destek sunmayı başaran banka, böylelikle ihtiyaç duyduğunuz tutarda kredi çekmenizi mümkün hale getiriyor.

Emeklilik adına belirli gün sayısına ulaşan ancak prim borcu bulunan kişiler, hem günümüzde hem de gelecek dönemlerde emeklilik şansından faydalanabiliyorlar. Bu durum adına prim borcunu ödemek ise sorunun çözüme kavuşturulmasına imkan tanıyor. Bir süredir yürürlükte olan kural ve kampanyalar, kolayca kredi çekme ve prim ödeme imkanı yaratıyor.

Bağ-Kur kredisi olarak adlandırılan emeklilik kredisi, 5.000 TL’den başlayarak 20.000 TL miktarına kadar çıkabiliyor. Uygulanan faiz oranı bazı durumlarda değişmekle beraber 1,28 oranında seyrediyor. Bu denli düşük bir faizin uygulanma nedeni ise tahmin edebileceğiniz üzere fırsattan daha fazla kişinin yararlanmasını sağlamak. Ayrıca devletin sunduğu emeklilik fırsatı ve prim borcu ödeme desteği de yine bu durumun yaşanmasında etkin bir rol üstleniyor.

Bağ-Kur Emeklilik Kredisi Vade Sayısı

48 aydan oluşan vade sayısı, 1,28 faiz oranı neticesinde kolayca ödenebiliyor. Ödemelerinizi aylık olarak 148 TL gibi oldukça cüzi bir miktar ile sınırlandırabilirsiniz. Bu sayede gündelik yaşamanızda kredi ödemesinin etkisini en aza indirebilir, sıkıntı yaşamaksızın ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak burada unutulmaması gereken belli başlı noktalar bulunuyor.

Öncelikle söz konusu kredinin sadece emekli olmak isteyen kişiler ve şartları karşılayan kişiler tarafından kullanılabileceği bilinmelidir. Yani tüketici kredisi gibi söz konusu avantajlardan faydalanmanız mümkün değil. Eğer kredi başvurusu yapmak istiyorsanız bunun için size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilir, başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Onaylanır mı?

Hali hazırda emekliliğinizi tamamlamanıza az kaldığından dolayı söz konusu krediye kolayca erişme imkanı sizleri bekliyor. Ancak yine de kredi notunuzun belirli bir seviyede olması, avantajdan kolayca yararlanmanıza etki edecektir. Kredi notu tehlikeli sınırlarda olan kullanıcıların ne yazık ki bankaların sunduğu avantajlardan faydalanmaları biraz zor gözüküyor.

Kredi notunuzun yanı sıra belirli bir aylık gelire sahip olmanız ve bu geliri kanıtlayabilir duruma gelmeniz de önem teşkil eden noktalar arasında bulunuyor. Almakta olduğunuz kiralar ve buna benzer kazandığınız gelirler için şubeye başvurabilir ve kredi çekip çekemeyeceğinizi ayrıntılı bir biçimde öğrenebilirsiniz. Güncel kredi notunuzu öğrenmek ve avantajlardan yararlanabileceğiniz konusunda daha fazla bilgiye de yine banka üzerinden erişebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.