Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Düğün Kredisi Veren Bankalar

Evlilik kredileri evlenmek isteyen çiftlerin düğün masraflarının karşılanması amacı ile verilen bir ihtiyaç kredisidir. Düğün hazırlıkları esnasında oluşan acil nakit ihtiyaçlarının uzun vade seçenekleri ve uygun faiz oranları ile karşılanmasına yardımcı olan bu ihtiyaç kredisi türü ülke genelinde hizmet vermekte olan kamu ve özel bankalar aracılığı ile evlenecek çiftlerin kullanımına sunulmaktadır.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar ve Kampanyaları

Bankaların dönemsel olarak hazırlamış olduğu bu kredi türü ve evlilik kredisi koşulları her bankanın çalışma politikası çerçevesinde değişiklik göstermektedir. Evlilik Kredisi Veren Bankalar genel olarak 60 ay vade seçeneğine sahip kredi kullanımına olanak sunarken, kredi üst limiti ve faiz oranları birbirinden farklı olabilmektedir. Bir banka 250.000 TL üst limitli 60 ay kredi seçeneğine sahipken, başka bir banka 50.000 TL’ye kadar düğün kredisi seçeneği sunmaktadır.

Ülke genelinde hizmet veren kamu ve özel Evlilik Kredisi Veren Bankalar ile evlilik kredisi koşulları hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Akbank Düğün Kredisi

Evlilik hazırlıkları yapan çiftlere Evlilik Kredisi Veren Bankalar içerisinde yer alan Akbank masrafsız kredi seçeneği ile çiftlerin özel anlarına destek olmaktadır. Hiçbir masraf ödemeden uygun faiz oranları ile sunulan bu kredi seçeneği kiralık kasa avantajı ile çiftlere sunulmaktadır. 

Türkiye Finans Evlilik Finansmanı

Yeni evlenecek çiftlere avantajlı faiz oranları ve vade süreleri ile Evlilik Kredisi Veren Bankalar arasında Türkiye Finans’ta yer almaktadır. Evlilik Finansmanı olarak adlandırdığı avantajlı evlilik desteği 36 ay vade seçeneğine sahiptir.

Albaraka Türk Düğün Organizasyon

Evlilik Kredisi Veren Bankalar içerisinde yer alan Albaraka Türk, evlenecek çiftlere Düğün Organizasyonu adı altında bir ihtiyaç kredisi seçeneği sunmaktadır. Bu evlilik kredisi doğan salonu ve ikram gibi düğün organizasyonu hizmetlerinin karşılanması amacı ile sunulmaktadır. 60 aya varan vade seçenekleri ile sunulan bu kredi türü aylık eşit taksitler halinde ödenmektedir.

KuveytTürk İhtiyaç Kart

Evlilik hazırlığı yapan çiftlerin beyaz eşyadan seyahatlerine kadar tüm ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak amacı ile sunulan finansman kartı ile KuveytTürk’te evlenen çiftlerin yanındadır. Evlilik harcamalarının yanı sıra eşya yenileme ve seyahate kadar tüm masrafların finansmanı olarak kullanılan bu kart ilk 2 ay ödemesiz olmak üzere 38 ay vade seçeneğinde tüketicilerin kullanımına sunulmaktadır.

Evlilik Kredisi Koşulları

Evlilik masrafları için çiftlerin ihtiyaç duymuş olduğu bütçeyi finanse eden Evlilik Kredisi Veren Bankalar belirli koşul ve kriterler ile çalışmaktadır. Evlilik Kredisi ihtiyaç kredisi türü olduğu için diğer kredi ürünleri ile aynı koşullara sahiptir. Başvuru esnasında gelirin belgelenmesi, sigortalı olunması ve kredi notunun risksiz grupta olması istenmektedir.

Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evlilik Kredisi Veren Bankalar aracılığı ile uygun kredi koşullarından yararlanmak için bankaların herhangi bir şubesini ziyaret ederek başvuru yapmak yeterlidir. Krediler ihtiyaç kredisi ürünü olduğu için başvuru işlemleri çift olarak değil bireysel olarak yapılmaktadır. Kimlik ve gelir belgesinin beyan edilmesi ile evlilik kredisi başvurusu yapılmış olmaktadır. Bununla birlikte elektronik bankacılık kanalları kullanılarak internet bankacılığı ile de online olarak Evlilik Kredisi başvurusu yapılabilmektedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.