Burgan Bank Düşük Faizli Kredi

Burgan Bank Kredi

Adını çok sonralar duysak da Burgan Bank, 1989 yılında finans sektöründe faaliyetine başlayan Tekfen Yatırım Finansman Bankası’nın 2012 yılında Burgan Bank tarafından satın alınmasıyla kurulmuştur. 2013 yılından itibaren sektörde aktif olarak faaliyetlerine başlayan Burgan Bank, bugün 50’nin üzerinde şube ile hizmet vermektedir. Yerli sermaye ile kurulan Burgan Bank şube sayısını sürekli arttırmakta olup yaptığı kampanyalarla son dönemlerde adından sıkça söz ettirmektedir. Bugünkü yazımızda Burgan Bank’ın sunduğu kredi çeşitlerini inceleyerek düşük faizli kredi seçeneği hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Burgan Bank Tarafından Sunulan Kredi Çeşitleri

Bankanın resmi web adresinden alınan bilgiye göre hali hazırda aktif olarak verilen kredi çeşitleri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.
• İhtiyaç Kredisi
• Taşıt Kredisi
• Konut Kredisi
• İpotekli İhtiyaç Kredisi
• PTT kredisi
• Dijital kredi
Toplam 6 farklı kalemde kredi imkanı sunan Burgan Bank’ı, konumuz açısından ihtiyaç kredileri sınıflandırmasında detaylı olarak inceleyeceğiz.

Burgan Bank İhtiyaç Kredileri

2013 yılında aktif olarak şubeleşmeye başlayan banka, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılaması kapsamında farklı kredi seçenekleri sunmaktadır. Hemen hemen her bütçeye uygun kredi seçeneklerine sahip Burgan Bank’ın en önemli özelliği ise kredilerinin düşük faiz oranlarıyla tüketicilere sunulmasıdır. Buna göre aşağıdaki başlıklar altında kredi seçeneklerini değerlendirmek mümkündür.

Burgan Bank Kişiye Özel İhtiyaç Kredisi

Evlilik, tatil, sağlık, eğitim ya da acil nakit ihtiyacı çerçevesinde tahsis edilen kişiye özel ihtiyaç kredisinde 3 kriter dikkate alınmaktadır. Her müşterisine farklı kredi seçenekleri sunmayı amaçlayan bu kredi çeşidinden tüketicilerin bu krediden yararlanabilmeleri için;
1) Kişinin ödeme performansı kontrol edilmekte olup, finansal kaynakları detaylı olarak incelenmektedir.
2) Banka ile çalışacağı hizmet sayısı dikkate alınmaktadır. Yani mevduat hesabı, otomatik ödeme talimatları, kredi kartı, ek kart gibi ürün ya da hizmetlerden hangi oranda yaralanacağı belirlenmektedir.
3) Bankanın yeni ya da eski müşterisi olma durumuna göre kredi seçenekleri sunulacaktır.
Bu kriterlere göre faiz oranlarından, vade sürelerine, kredi alt limitlerinden ve yüksek kredi seçeneklerine kadar tüm tercihler müşterinin şimdiye kadar veya şimdiden sonra taahhüt edeceği performansı kapsamında belirlenecektir. Buna göre 3 kritere göre puanlanacak olan kredi seçenekleri kişiden kişiye farklılaşabilmektedir.

Burgan Bank Müşterilerine Özel Dijital İhtiyaç Kredisi

Burgan Bank tarafından sunulan internet bankacılığı ya da mobil bankacılık müşterilerinin kısa sürede nakit ihtiyacını karşılamaya yönelik oluşturulan kredi modelidir. Buna göre banka müşterisi mobil cihazlarından ya da bilgisayarından kredi başvurusu yapabilmekte ve anında değerlendirmeye alınabilmektedir. Dijital ihtiyaç kredisi aşağıdaki şartlarla tüketiciye sunulmaktadır.
• En az 12 ay vade ile tahsis edilmektedir. En uzun vade 48 ay olarak belirlenmiştir.
• 12 aya kadar vade seçeneğinde aylık faiz oranı %1,97 olarak hesaplanmakta olup, 18, 24, 36 ve 48 ay vade seçeneklerinin tercih edilmesi halinde faiz oranı aylık %2,07’ye yükselmektedir.
• Kredi tahsis ücreti olarak tüm seçeneklerde 50 TL alınmaktadır.
• Bu şartlarla kredi imkanı 31 Aralık 2018 tarihine kadar devam etmektedir.

Borç Transfer İhtiyaç Kredisi

Faklı finans kuruluşlarından daha önce temin edilen kredilerin düzenli olarak ödenmesini kapsayan borç transfer ihtiyaç kredisi en uygun taksit seçenekleri ve aşağıdaki koşullarla müşterilere sunulmaktadır.
• En kısa vade 12, en uzun vade ise 48 ayla sınırlandırılmıştır.
• Kredi alt limiti 2.000 TL, üst limiti ise 50.000 TL’dir.
• Kredi tahsis bedeli olarak 50 TL alınmaktadır. Buna ek olarak hayat sigortası zorunluluğu bulunmaktadır.
• Borç transfer seçenekli ihtiyaç kredisinde aylık faizler 12 aylık vade seçeneğinde %1,65 iken 12 aydan fazla vade tercih edildiğinde %1,75 olarak hesaplanmaktadır.

Burgan Bank Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Genellikle sabit gelire sahip olan emeklileri ve devlet memuru olarak çalışan kamu görevlilerini kapsayan bu kredi seçeneğinde aylık faiz oranları %1,96’da sabitlenmiştir. Gelir durumuna göre değişiklik gösteren seçenekte kredi üst limiti 80.000 TL ile sınırlanmaktadır. 12, 18, 24, 36 ve 48 ay vade seçenekleriyle tüketiciye sunulan düşük faizli kredinin alt limiti 2.000 TL’dir. Bu kredi çeşidinde de kredi tahsis bedeli olarak 50 TL talep edilmektedir. Örnek üzerinde açıklamak gerekirse 10.000 TL düşük faizli kredi talebinde bulunan müşteri aşağıda belirtildiği şekilde bir ödeme planına tabi tutulacaktır.
• 12 aylık vade seçeneğiyle aylık %1,96 faiz oranıyla ayda 967 TL taksit ödeyecektir.
• 18 aylık vade seçeneği tercih edildiğinde ayda 696 TL
• 24 aylık vade seçeneği tercih edildiğinde ayda 558 TL taksitlerle
• 36 aylık vade seçeneği tercih edildiğinde ayda 423 TL taksitlerle
• 48 aylık vade seçeneği tercih edildiğinde ise ayda 359 TL taksitlerle ödemeyi tamamlamak mümkün olacaktır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.