Düşük Faizli İmar Barışı Kredisi

İmar Barışı Kredisi

İmar barışı yayınlandığından beri bu konuda yapılan sorgulamalar ve işlemler oldukça fazla olmaktadır. Birçok kişi bu barış imkânından yararlanmak istese de bazıları ekonomik durumları nedeniyle bu fırsattan mahrum kalabilmektedir. Ancak bu gibi durumlar için bankalar düşük faizli imar barış kredisi imkânı sunmaktadır. Dileyen kişiler bankalara başvuru yaparak imar barışı için yeterli miktarda kredilerini çekerek, işlerini halledebilirler.

Hangi bankalar imar barışı kredisi verir?

İmar barışı kredisini bütün bankalar vermektedir. Aslında bir nevi ihtiyaç kredisi adı altında verilmektedir. Birçok kişi imar barışı için, bağlı odluğu veya maaşlarını aldıkları bankalara başvuru yaparak işlemelerini oldukça hızlı bir şekilde, düşük faizler ile gerçekleştirmektedir. Ancak imar barışı için kredi çekmek isteyen kişiler daha önce banaklarda yaşanmış sorunları olmaması gerekiyor. Yani kredi notu düşük olan veya riskli görülen kişilere ne yazık ki imar barışı için kredi tahsil edilememektedir.

Çalışmayan kişiye imar barışı kredisi çıkar mı?

Bankalar sigortası bulunmayan ve belirli geliri olmayan kişiler için kredi vermemektedir. Bu durumda bankalar bazı kişiler için özel imkânlar sunabilmektedir. İpotek gösterebileceği ev, araç var ise bir ihtimal bu kişiler imar barışı için kredi tahsil edebilir. Bu tarz ipotek veya kefil gibi durumlar dışında, çalışmayan bir kişinin kredi alabilmesi pek mümkün olamayacaktır. Düşük faizli imar barış kredisi için birçok banka reklam yapmaktadır. Bu reklamlar doğrultusunda bankalar ile görüşülebilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.