Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar ve Bilgiler

Tüketici Kredileri

Kişiler günlük hayattaki işlerinde kullanmak üzere nakit temin edemediği dönemlerde finans kuruluşları aracılığıyla kredi çekmektedirler. Kredi çekmek için gerekli evraklarla başvurdukları bankalar aracılığıyla yapılan inceleme sonucunda kredi tahsis edilen bireyler belirli bir ödeme planı dahilinde kredilerden yararlandırılırlar. Kişinin ihtiyacı karşılanmazsa eğer başka bankalardan da kredi çekmesinin önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır. Ancak  birden çok çekilen kredilerde ödeme planlarının karışması ve ödeme güçlüğü meydana gelebilir. Bazen daha uygun bir kredi bulduğumuzda diğer kredimizi kapatmak isteriz bu durumda da borç kapatma kredisi kullanarak borç ödemesi yapabiliriz.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

İhtiyacımızı karşılamak için birden fazla banka aracılığıyla çektiğimiz krediler ileriki zamanlarda bir karışıklığa ve takip zorluğuna neden olabilir. Özellikle konut kredisi ve taşıt kredisi çekmek zorunda kalan kişiler ekstra ihtiyaçları için tekrar kredi başvurusunda bulunmak zorunda kalabilirler. Çektikleri krediler arasında faiz farklı oluşmuş olabilir veyahut bütün kredilerini tek bankada toplayarak borç yönetimini kolaylaştırmak isteyebilirler. Bu ve benzeri durumlarda imdadımıza borç kapatma kredileri yetişmektedir. Başka bankalara olan borçlarınızı asıl bankanıza sunmanız durumunda sizlere toplam borç kadar kredi tahsisi sağlanarak borç kapatma kredisi verilir. Borç kapatma kredisi için bazı şartlar mevcuttur. Bu şartları inceleyecek olursak eğer yazımızın devamında bunlara yer verelim.

Borç Kapatma Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Borç kapatma kredisi alabilmeniz için bazı şartlar vardır. Bu şartları detaylandıracak olursak. Öncelikle mevcut borcunuzu belgeleyerek bu krediyi çekmek için gerekli ilk şartı sağlamanız gerekmektedir. Borç kapatma kredisi için gerekli şartları sağladıktan sonra bankanız sizden çekeceğiniz krediyi ödeyebileceğinize dair gelir belgesi talebinde bulunacaktır. Bu belgenin talebindeki amaç size tahsis edilecek olan krediyi geri ödemede herhangi bir zorluk olup olmayacağını tespit etmektir. Sonuç olarak bankalar eğer onlara sunabilecek bir gelir belgesi sahibi değilseniz sizlere kredi vermede zorluk çıkaracaklardır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar yaptıkları duyuru ve reklamlarla tanıtım sağlamaktadırlar. Borç kapatma başvurusu yapmak için gerekli olan belgeleri öğrenmek için bankaların online işlem birimleri ve bankaların web siteleri aracılığı ile istedikleri belgeleri tespit ve temin edebilirsiniz. Çalıştığınız bankanın borç kapatma kredisi verip vermediğini öğrenmek için banka ile iletişime geçerek gerekli şartları sağladığınızı ve durumu anlatan bir konuşma yapmanız sonucunda sizlere gerekli bilgileri sağlayacaklardır.

Borç Kapatma Kredisi Onay Süreci

Borç kapatma kredisi başvurusunda bulunduktan sonra bankaların onay süreçleri bekleme süreçleri hakkında bilgi verecek olursak. Bankalar sizlerin onlara sunduğunu belgeleri inceleyerek öncelikle borçlu olduğunuza dair belgeleri değerlendirip bur krediye ihtiyacınız olup olmadığınızı değerlendirir. Akabinde ise size verilecek olan borç kapatma kredisini geri ödeyebilip ödeyemeyeceğinizi anlamak için sizlerden gelir belgesi veyahut çalıştığınıza dair beleler isteyerek değerlendirme sürecine alırlar. Değerlendirme süreci sonrası banka onayı sonrasında istediğiniz rakam genelde bankalar arası transfer ile direkt borcunuzun olduğu bankaya transfer edilerek borcunuzun kapaması sağlanır. En doğru uygulama ve güncel bilgiler için lütfen bankanızla iletişime geçiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.