Bankalara Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Başvurusu Yapma

 Kredi lazım ve nasıl yapacağınız hakkında pek fikriniz yok ise bu yazıyı dikkatlice incelemenizi tavsiye ediyorum. Burada yazımda sizlere kredi başvurusu nasıl yapılır detaylı şekilde anlatacağım. Kimle kredi alabilir kimler alamaz gerekli koşullar nelerdir ? Herkes kredi alabilir mi ? Kredi almak için yaş sınırlaması var mı ? Kredi başvurularımızı ne kadar hızlı şekilde yapabiliriz. Şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabileceğini bankalar  hangileridir ?
Öncelikle aklınızda bir miktar oluşturun ve bu miktarlar gerçekçi rakamlar olsun bankaların gerçekten size verebileceği tutarlar olsun. Aylık asgari ücret veya o civarlarda belli bir maaş alıyorken bankalardan 100BİN TL gibi yüksek rakamlarda kredi alma şansınız düşüktür. Sizin kolay bir şekilde ödeyebileceğiniz miktarlarda kredi istemeniz hem bankanın onayı açısından hemde sizin krediyi aldıktan sonra ödemeniz açısından kolay olmalı ki sonrasında ödeme zorlukları çekmeyin.

Kredi başvurusu yapmak için yöntemler

En hızlı ve pratik kredi başvuru yöntemidir. İnternet bankacılığını kullandığınız bankanın uygulaması üzerinden kredi başvurunuzu ve takibini çok hızlı şekilde yapabilirsiniz. Banka uygulamanızdan girdikten sonra kredi tutarı ve kişisel bilgilerinizin tekrarını girdikten sonra başvurularınızı çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer maaş hesabınızın olduğu banka uygulamasından krediyi istiyorsanız onaylanması için bir artı olacaktır. Emekliyseniz veya sigortalı olarak çalışıyorsanız maaşı çektiğiniz banka üzerinden çok kolay bir şekilde başvuru ve onay alabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmadan önce diğer bankaların faiz oranlarınada bakmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü %0,01 lik bir faiz oranı bile sizin için önemlidir. En düşük faizli kredi veren bankalardan başvuru yapıp kredi almanızı tavsiye ederim. Nasıl bankalar sizin herşeyini ince eleyip sık dokuyor ise sizde faiz oranlarına dikkat etmelisiniz çünkü aldığınız paraya karşılık faiz olarak para ödüyorsunuz.

Sms yoluyla başvuru

Sms yoluyla başvurularınızda aynı şekil internet üzeri başvurularınız kadar kolay yapılmaktadır. Bankaya gitmeden direk ve kolay bir şekilde başvurularınızı sms yoluyla yapabilirsiniz. Bankaların telefon numaralarına atacağınız sms ile başvuru yapabilir ve o başvurunun sonucunu hızlı şekilde öğrenebilirsiniz. Buradaki en dikkatli olmanız gereken konu mesaj atacağınız numaranın bankaya ait olup olmadığı lütfen sms atmadan önce internet üzerinden bankaların sms numaralarını orijinal web siteleri üzerinden alın.

Atmler aracılığı ile başvuru

Bankaların şehrin her bölgesine koyduğu herhangi bir atm den kartınızı takarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Banka şubeleri yoluyla başvuru

Herkesin bildiği bir yöntemdir bu konuyu pek fazla uzun tutmaya gerek olmadığı kanısındayım. Size en yakın şubeye giderek numara sıra alarak tüm bankacılık işlemlerini tüm kredi isteme işlemlerinizi şubeden kendiniz direk halledebilirsiniz. Şubelere kendiniz başvurmak zorundasınız sizin adınıza bir başkası asla başvuru yapamaz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.