Airdrop Nedir? MyEtherWallet Cüzdan Nasıl Açılır?

Airdrop ve MyEtherWallet

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insan hayatına giren dijital para birimleri, özellikle son günlerde oldukça popüler hale gelmeye başladı. İşlem hacimlerinde görülen genişleme ve para birimlerine ait değerlerin artışı, söz konusu popülerliğin ana nedenleri arasında gösteriliyor. Özellikle akıllı cihazların artış göstermesi ve internetin yaygınlaşması, teknolojik ürünlere daha kolay ulaşmanın yolunu açtı. Dijital para birimleri ise birçok akıllı cihaz üzerinden işlem yapmayı kolaylaştırıyor. Dijital para birimlerinin yanı sıra son günlerde oldukça popüler olmaya başlayan Airdrop ve MyEtherWallet, daha fazla kullanıcıyı kendisine çekmeye başladı. Peki, Airdrop nedir ve MyEtherWallet cüzdan nasıl açılır?

Airdrop, özellikle yeni coinlerin yaygınlık göstermesi adına oluşturulan bir kampanya süreci olarak adlandırılabilir. Sistem dahilinde yeni coinler belirli kullanıcılara ulaştırılıyor. Tabi bu esnada gönderilen coinler belirli sayıda oluyor. Gönderilen coin popülerlik kazandığı takdirde Airdrop dahilinde bir miktar bu coini edinen kişi, yüklü miktarda para sahibi olmayı başarıyor. Buradaki amaç, özellikle yeni gelen dijital para birimlerine popüler kazandırmaktır.

Bahsi geçen sistem üzerinden para birimleri daha fazla kullanıcıya eriştiği gibi aynı zamanda işlem hacminin de artması sağlanıyor. Airdrop neticesinde elinizde bulunduracağınız coinlerin değeri artar ise paralel bir şekilde siz de kazanmış oluyorsunuz. Sektöre yeni giren birimlerin yanı sıra eş para birimlerinin de bu kampanyadan son derece faydalandığı söylenebilir. Buradaki faydalar ise çift taraflı olacak şekilde gerçekleşiyor.

Airdrop Sisteminden Nasıl Yararlanılır?

Yeni dijital para birimlerini takip etmek ve Airdrop çerçevesinde belirli miktarda coin kazanmak için çeşitli platformları sıkça ziyaret edebilirsiniz. Bu konuda özellikle coin forumlarının bir hayli işe yaradığı söylenebilir. Bilgi paylaşımının son derece fazla olduğu bir coin forumunu düzenli takip ederek Airdrop fırsatları yakalayabilirsiniz.

Airdrop dahilinde yeni bir coin kazanmak için takip edebileceğiniz tek yer elbette forumlar ile sınırlı kalmıyor. Bunun yanı sıra hem yerel hem de küresel coin haber sitelerini takip listenize almayı deneyebilirsiniz. Böylelikle Airdrop kampanyası adına yaşanabilecek gelişmeleri yakından takip etme şansına erişebilirsiniz. Yeni bir coin yaratılması durumunda fırsatları kollamanız böylelikle kolaylaşmış oluyor.

MyEtherWallet Cüzdan Nasıl Açılır?

Airdrop sistemi üzerinden dağıtılan coinler, tahmin edebileceğiniz üzere cüzdanınızda depolanıyor. Ancak bu noktada hangi coin türünün dağıtıldığı önem teşkil ediyor. En sık kullanılan cüzdanlardan bir tanesi olan MyEtherWallet hizmeti, ERC 20 uyumlu bir Ethereum cüzdanıdır. Dijital para cinsinden olan miktarları bu cüzdan üzerinde depolamak mümkündür.

Son günlerde sıkça sorulan sorular arasında MyEtherWallat cüzdan nasıl açılır sorusu yer alıyor. Cüzdan açmak için öncelikle platformun internet sitesine gitmelisiniz. Bu sayfa üzerinden izleyeceğiniz yol şu şekildedir:

  • İnternet sayfasında karşınıza çıkacak bölüme güçlü bir şifre girin ve cüzdan oluştur butonuna tıklayın
  • “İndir Keystore” dosya butonuna tıklayarak cüzdan bilgilerinizi platform üzerinden indirin akabinde ise “I Understand Continue” butonuna tıklayın
  • Karşınızda belirecek olan şifre, cüzdanına erişmekte kullanacağınız şifredir; bu şifreyi güvenli bir yere kaydedin
  • Şifre kaydı sonrasında “Adresini Kaydet” butonuna tıklayın
  • Bu işlemler sonucunda karşınıza çıkan sayfada “Özel Anahtar” bölümüne tıklayın, kaydetmiş olduğunuz şifreyi sağ taraftaki alana girin. Akabinde aşağıda hesap bilgilerinizi ve cüzdan kodunuzu görebilirsiniz
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.