PTT Kredisi Nasıl Alınır? PTT Kredi Şartları

PTT Kredisi

Lütfen yazımızı baştan sona kadar okuyunuz kefilsiz gelir belgesiz kredi hakkında bütün bilgiler yazmaktadır. Özel bankaların emeklilere sağladığı kredi imkanlarının yetersizliği nedeniyle PTT  tarafından başlatılan düşük faizli kredi imkanı PTT anlaşmalı bankalar aracılığıyla yalnızca emeklileri kapsamaktadır. Emekli vatandaşların yaş hadleri ve sağlık koşulları nedeniyle özel bankaların direkt kredi vermediği, kefil ya da ipotek esasına dayalı kredi tahsis uygulamasında bulundukları bilinmektedir.

Bu nedenle PTT, emeklilerin kolayca kredi çekebilmeleri adına özel bankalarla varmış olduğu mutabakat dahilinde, devlet garantisi vermektedir. Fakat burada önemli olan nokta yukarıdaki 5 şartı karşılayan herkes PTT kredi başvurusu yapabilmektedir.

PTT Kredisi Şartları

PTT Kredisi olarak da bilinen ve PTT aracılığıyla çekilen krediler asıl olarak bankalar tarafından verilmektedir. PTT bankalarla yapmış olduğu mutabakat sayesinde bu hizmeti sunmaktadır. PTT Kredisi almanın şartları ise aşağıda yazımızın devamında okuyabilirsiniz

PTT Kredisi Nasıl Alınır?

Hali hazırda PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla tahsis edilen ihtiyaç kredileri, bankalarla yapılan mutabakat temelinde farklı faiz oranlarına ve ödeme seçeneklerine sahiptir. Tüm başvurular bireysel olarak yapılmakta ve vekaletle kredi tahsisi sağlanmamaktadır. PTT kredi başvurusu yapabilmek için PTT şubelerindeki kredi başvuru birimlerine T.C. nüfus cüzdanı ile başvurulması halinde, tarafınıza verilecek kredi başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmak zorundadır. Bireysel kredi yöneticileri tarafından takip edilen süreçte size, anlaşmalı olunan tüm bankaların kredi seçenekleri açıkça aktarılmakta olup…

kredi alacağınız tutara, vade süresine, faiz oranlarına ve aranan yaş şartına göre seçim tarafınıza bırakılmaktadır. Başvurunuzu takiben sadece birkaç saat içerisinde tarafınıza olumlu ya da olumsuz geri bildirim mutlaka yapılmaktadır. Bu süreç esnasında kredi notunuz ve kredi şartlarını sağlayıp sağlamadığınız kontrol edilmektedir.

PTT Kredisi Seçenekleri

Her banka için farklı kredi seçenekleri tüketiciye sunulmaktadır. PTT şubelerinden yapılan kredi başvurusu neticesinde, tarafınızdan belirlenen anlaşmalı bankalar aracılığıyla kredi tahsisi sağlanmaktadır. Güncel bilgiler için bankalara başvurunuz. Internet ortamında herhangı bır yere kesınlıkle bılgılerınızı vermeyiniz yalnızca şubelerden işlem yapınız Bu seçeneklerin detayları aşağıdaki gibidir.

Acil nakit ihtiyacı olan kişilere PTT’den kredi almak N kolay olarak sunulan PTT Aktif Bank İhtiyaç Kredisi kampanyası tüm bireysel tüketicilerin kullanımına sunulduğu gibi emekli maaşını PTT’den alan emekli maaş müşterilerine özel ayrıcalıklı fırsatlarla da sunulmaktadır.

PTT ile Aktif Bank’ın iş birliği içerisinde yürütmüş olduğu bu ihtiyaç kredisi türünün özellikleri ve kredi vade / faiz oranları kredi kullanım koşullarına ve kullanan tüketcinin emekli olup olmadığına göre değişiklik göstermektedir.

PTT’den Aktif Bank Kredisi

PTT Aktif Bank İhtiyaç Kredisi acil nakit ihtiyacı olan tüm tüketiciler tarafından kullanılabilir özelliğe sahiptir. Kefilsiz, şartsız Aktif Bank İhtiyaç Kredisi olarak adlandırılan bu ürün nakit ihtiyaçları için %2,59’dan başlayan faiz oranları ile sunulmaktadır. 36 ay vade seçeneğine sahip olan bu kredinin üst kredi limiti ise 30.000 TL’dir.

PTT ve Aktif Bank’ın iş birliği ile sunmuş olduğu hizmetler içerisinde emekli maaş müşterilerine özel kredi ürünü de bulunmaktadır. İhtiyaç kredisi türü olan bu seçenek acil nakit ihtiyacı olan emeklilere kefilsiz ve şartsız olarak PTT şubelerinden sunulmaktadır. Bireysel kredi türünde olduğu gibi emekli maaş müşterilerine de 36 ay vade seçeneği ile kredi sunan Aktif Bank 80.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçlarında emeklilere nakit çözümler sunmaktadır. Emeklilere özel kefilsiz ve koşulsuz sunmuş olduğu PTT Aktif Bank İhtiyaç Kredisi faiz oranları bankanın çalışma politikaları çerçevesinde değişmekle birlikte  güncel olarak %2.79 oranlarındadır.

PTT Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Emekli maaşını PTT şubelerinden alan emekliler için ve diğer bireysel tüketiciler için PTT ile Aktif Bank iş birliğinde sunulan PTT Aktif Bank İhtiyaç Kredisi başvuruları sms ile gerçekleştirilebildiği gibi herhangi bir PTT şubesini ziyaret ederek de kolaylıkla yapılabilmektedir. Diğer kredi başvurularında olduğu gibi PTT tarafından talep edilen bilgi ve belgelerin iletilmesi ile ihtiyaç kredisi başvurusu hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Başvuru işleminde iletilen başvuru formunun doldurulması ile kredi anında kullanılabilmektedir.

Başvuru esnasında acil nakit ihtiyacı olan bireysel müşterilerden ya da emekli maaşını PTT şubelerinden alan emeklilerden kefil ya da koşul talep edilmemektedir.

Tüm bunlara ek olarak N kolay olarak adlandırılan ihtiyaç kredisi türünde faiz oranları kredi notuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu oranlarda görülebilecek artış ya da azalış bankanın çalışma politikaları gereği belirlenmekte olup; hesaplamalarda kullanılan %2.59 aylık faiz oranları en yüksek kredi puanı bandında olan kişiler için geçerli olan faizdir.

SMS ile PTT Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Herhangi bir PTT şubesine gitmeden acil nakit ihtiyaçları sırasında yalnızca bir SMS yolu ile kredi kullanmak mümkündür. Emekli maaşını PTT’den alan emeklilere yalnızca bir mesaj ile kredi kullanma olanağı sunan bu kredi başvuru seçeneğinde 36 ay vadeli 80.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçları için EMEKLİ boşluk TC Kimlik numarası yazılarak 3050’ye SMS gönderilmesi yeterlidir. PTT Aktif Bank İhtiyaç Kredisi başvurusunun onaylanması halinde herhangi bir PTT işyerine gitmeden kredi tutarı maaş hesabına yatırılmaktadır.

Güncel faiz oranları ve kredi şartlarını öğrenmek için PTT resmi sitesinden Ptt Bankacılık İşlemleri hakkındaki konusundan detaylı bilgileri alabilirsiniz.
Lütfen resmi siteler ve şubeler dışında hiç bir yere başvurmayınız ve bilgilerinizi vermeyiniz. Unutmayın kredifinanstr.com kişisel bilgi ve belge talep etmez kredi vermez aracılık yapmaz sadece bankalar ve imkanları hakkında bilgi verir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.