PTT Kredisi Veren Anlaşmalı Bankalar

PTT Kredisi Veren Anlaşmalı Bankalar

Son yıllarda büyük bir atılım gerçekleştiren PTT, şubeleri ve ATM noktaları ile geniş çaplı bir hizmet desteği sunuyor. Maaş, ödeme, para alıp gönderme, kargo ve buna benzer konularda profesyonel hizmetler sunan PTT, aynı zamanda bankacılık alanında da çeşitli işlemler yapmanızı destekliyor. Bu alanda çalışmalar gerçekleştiren dev marka, kredi çekme olanağı sağlıyor.

PTT’den herkese kredi fırsatı neticesinde ihtiyaç duyduğunuz maddi desteği oldukça düşük faiz oranı ile elde edebilirsiniz. Aynı şekilde vade sayısına belirli miktarda siz karar verebilir, krediyi en kolay şekilde ödeyebileceğinize yönelik bir plan oluşturabilirsiniz. Tabi bunun için müşteri temsilcisine danışmanız ve profesyonel bir şekilde destek almanız da gerekebilir.

Şube sayısının fazla olmasıyla hizmet desteğini geniş çerçevede oluşturan PTT, çekeceğiniz krediyi kolayca ödemenizi sağlıyor. İstediğiniz bir PTT şubesine veya ATM noktasına giderek ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece kredi ödemeleri ile sınırlı olmayan bu imkan, aynı zamanda belli başlı farklı ödemeleri de kapsıyor. Özellikle temel faturaların ödenmesinde size en yakın şubeyi ziyaret edebilirsiniz. Peki, bu denli geniş bir hizmet ağı oluşturan PTT, kredi konusunda ne tarzda avantajlar yaratıyor?

Öncelikle herkese kredi olarak adlandırılan fırsatta belli başlı şartların bulunduğunu bilmeniz gerekiyor. Kredi çekebilmek için 18 yaşını doldurmuş ve ödeme yapabileceğinizi kanıtlayabilir olmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde kredi çekme fırsatından yararlanmanız mümkün. Ayrıca kredi notunuzun düşük olması, PTT’den herkese kredi avantajından faydalanmanızı engelleyebilir. Çoğu kez söylenen ödemelerinizi düzenli yapın uyarısı, aslında burada ne denli önemli bir gerçek olduğunu gözler önüne seriyor. Eğer çoğunlukla ödemelerinizi düzenli yapıyor ve bunun yanında gecikmiş bir borcunuz bulunmuyor ise kredi başvurusuna olumlu cevap alma şansınız artıyor.

PTT Kredi Avantajları

Özellikle emeklilere fırsat yaratan PTT, emekli maaşını PTT’den alan kullanıcılarına mükemmel fırsatlar yaratıyor. Piyasaya oranla çok daha düşük faizlerin geçerli olduğu kredi imkanında 3 aydan 48 aya kadar varan vade seçenekleri yer alıyor. Bu sayede ödeme planını kendinize göre ayarlamanız mümkün hale geliyor. Alacağınız krediyi en rahat nasıl ödeyeceğinize karar verebilir ve buna uygun bir plan oluşturabilirsiniz. Düşük faiz oranı hali hazırda geri ödeyeceğiniz ek paranın düşük miktarda olmasını mümkün kılıyor. Böylelikle maddi destek almanız halinde yüksek oranda faizle karşılaşmanız önlenmiş oluyor.

Çeşitli bankalar ile birlikte çalışan PTT, bu çerçevede kredi avantajı yaratıyor. Eğer farklı bankaların sunduğu kampanyalar ve faiz oranları kafanızda oluşturduğunuz ödeme planına uygunluk göstermiyor ise daha farklı alternatifleri düşünebilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında dahi PTT kredi olanağının faydalı olduğu rahatlıkla söylenebilir. Zira emekli maaşını PTT üzerinden alan müşterilerine avantaj yaratan dev marka, bunu yaparken ödeme kolaylığı sunmayı ihmal etmiyor. Hali hazırda 48 aya varan vade sayısı, çekeceğiniz krediyi düşük miktarda taksitler halinde ödemeniz kolaylaşıyor.

Başvurabileceğiniz kredi miktarı ise oldukça değişkenlik gösterebiliyor. Yani 10.000 TL gibi düşük miktarda kredi çekebileceğiniz gibi 50.000 TL gibi diğerine nazaran daha yüksek miktarda kredi için de başvurabilirsiniz. Kolay ödeme imkanı ve düşük faiz oranı neticesinde yüksek miktarlardaki kredi ödeneklerinde dahi cazip fırsatlar ile buluşmanız mümkün hale geliyor. Herkese kredi olarak da isimlendirilen olanaklar tümünde hedef kitle ise elbette emekliler ve emekli maaşını PTT üzerinden alan kullanıcılar oluyor.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer PTT kredi avantajlarından faydalanmak istiyorsanız size en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekiyor. Burada sıra alarak görüşeceğiniz temsilciye kredi çekmek istediğinizi belirtmeniz yeterli. Size bir form verecek olan yetkili, bu formu doldurmanız halinde işlemlerinizi resmi olarak başlatmış olacak. Eğer emekli maaşınızı hali hazırda PTT üzerinden alıyorsanız kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanacağına kesin gözüyle bakabilirsiniz.

Kredi başvurusu yapmaya giderken yanınıza alacağınız gelir belgesi de destek olması açısından önemli hale gelebiliyor. Emekli değilseniz veya emekli maaşınızı farklı bir bankadan alıyorsanız bunun adına daha fazla bilgiyi görüşeceğiniz temsilci üzerinden edinmeniz mümkün. Şube olarak yaygınlık gösteren PTT, bu sayede istediğiniz her noktadan başvuru gerçekleştirmenize imkan tanıyor. Bunların haricinde başvuru işlemi adına şubeye giderken nüfus cüzdanınızı yanınızda tutmayı ihmal etmeyin. Başvuru sırasında gerekli olan kimlik bilgileriniz, süreci tamamlamanıza yardımcı oluyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.