PTT Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

PTT Kredi Başvurusu

PTT vasıtası ile bir çok banka üzerinden kredi alma fırsatı yakalamak istiyorsanız en düşük faizi veren ve en uygun şartlara sahip olan bankayı öğrenmek istiyorsanız lütfen bu yazıyı dikkatlice okuyun.
PTT uzun bir süredir anlaşmalı olduğu bankalar vasıtasıyla kredi alma imkanı sunuyor. Peki başvurular nasıl yapılıyor kimle başvurabiliyor yaş sınırları nelerdir. Bunları detaylı bir şekilde inceleyerek sizlere anlayacağım. Öncelikle şunları söylemek istiyorum nasıl Ak-banktan veya Garanti bankasından kredi başvurusu yapmak için başvuru yapıyorsanız işte aynı o şekil dede PTT şubelerine giderek direk kredi için başvuru yapabiliyorsunuz. 18 yaşını doldurmuş her kişi PTT şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabilirler.

Özellikle 75 yaşını geçmemiş ve maaşını PTT veya PTT ile anlaşmalı bankalardan alanlar daha iyi ve kolay avantajlar ile bu fırsattan yararlanmaktadır. Peki emeklisiniz ve maaşınızı PTT’den almıyorsunuz, daha hızlı bir şekilde kredi fırsatından faydalanmak istiyorsanız maaş hesabınızı PTT’ye taşıyabilirsiniz. Bu sayede direk kredi onayınız verilmektedir. PTT’ye bağlı kurum ve kuruşlarda çalışıyorsanız da aynı şekilde kredi fırsatlarından yararlanıyorsunuz. Ve ayrıca 18 yaşını doldurmuş tüm bireyler nasıl diğer bankalara başvurarak kredi istiyorlarsa aynı şekilde PTT’ye giderek de kredi başvurusunda bulunabilirler. Kredi notunuz yetiyorsa ve uygun şartlarda iseniz krediniz onaylanacaktır.

PTT ile anlaşmalı bankaların uyguladıkları faiz oranları ve şartları tarihe göre ve bankaların uyguladıkları oranlara göre değişiklik göstere bilir. SSK, Bağkur, Emekli sandığı gibi kurum ve kuruluşlardan emekli olmuş ve maaşlarını PTT üzerinden alan herkes direk başvuru yaparak kredi alabilirler. Peki PTT hangi bankalar ile anlaşmalıdır burada ilk olarak vakıf bankı inceleyeceğiz vakıf bank aracılıgı ile kredi alma şartları nelerdir onlara bakıyoruz

VAKIFBANK İLE PTT KREDİSİ ALMA

VAKIF BANK İHTİYAÇ KREDİSİ

Sizde emekli maaaşınızı PTT bankası vasıtasıyla alıyorsanız Vakıf bank tam size göre bir kredi fırsatı sunuyor. Size en yakın ptt şubesine giderek ihtiyaç kredisi başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.

KREDİ ÖZELLİKLERİ:

– 20BİN TL’YE KADAR KREDİ LİMİTİ
– 36 AYA KADAR VADE

Kredi işlemlerinden 80 yaşına kadar olan vatandaşlar yararlanabiliyor.  (Müşteri yaşı ve kredi vade süresinin toplamı 80 yılı geçmeyecek şekilde olmalıdır)

Bankalara göre yaş sınırlandırmaları nelerdir ?

Vakıfbank vasıtasıyla PTT üzerinden Kredi alma  yaş sınırı 75 olarak uygulanmaktadır

İngBank vasıtasıyla PTT üzerinden Kredi alma  yaş sınırı 75 olarak uygulanmaktadır

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB )vasıtasıyla PTT üzerinden Kredi alma  yaş sınırı 75 olarak uygulanmaktadır

Deniz bank vasıtasıyla PTT üzerinden Kredi alma  yaş sınırı 75 olarak uygulanmaktadır.

PTT İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

PTT vasıtasıyla kredi almak istiyorsanız size en yakın PTT şubesine giderek bireysel olarak başvuru yapmalısınız. Sizin adınıza bir başkası hiç bir şekilde kredi başvuru yapamaz. Maaşınızı PTT’den veya PTT ile anlaşmalı bankalardan alıyorsanız TC nüfus cüzdanı belgeniz ile PTT şubelerine girerek başvuru yapıyorsunuz. Size verilen evrakları eksik ve hatalı olmayacak şekilde doldurmanız gerekiyor. Doldurduğunuz form ve evraklar PTT çalışanları tarafından sisteme giriliyor ve kredinizin onaylanıp onaylanmadığı hakkında bilgiyi tarafınıza telefon veya posta yoluyla dönüş yapılıyor. Eğer tüm şartlara uyuyorsanız krediniz hızlı bir şekilde onaylanır ve kredinizi alırsınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.