POLSAN Kredileri

Polislere Özel POLSAN Kredileri

Polis Bakım ve Yardım Sandığı yani POLSAN Kredileri Borç Verme Hizmetleri Yönetmeliği ile belirtilmiş olan borç para isteme şartlarını sağlamış tüm üyelerine ihtiyaç, aidat karşılığı, konut ve taşıt için kredi desteği sağlayabilmektedir. Borç verme hizmeti olarak adlandırılmış olan bu uygulama Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak görevini yerine getiren tüm teşkilat mensupları ve sandığın daimi ortakları yararlanabilmektedir.

İkinci emeklilik ikramiyesi, dayanışma ve mesleki birliktelik, emniyet teşkilatı mensuplarının bütçelerini sarsmadan birikim yapabilme, masrafsız kredi çekebilme, kampanya ve indirim anlaşmalarından yararlanma, vefat ya da maluliyet hallerinde yardım alma gibi faydaları bulunan POLSAN borç verme hizmeti ile de ortaklık süresi ve emekli esas aylığı baz alınarak borç türüne göre POLSAN Kredileri sunmaktadır.

POLSAN Kredileri Nelerdir?

Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosunda çalışan maaşlı ve ücretli tüm memurların ortak olabildiği POLSAN borç türüne ve ortaklık süresine göre belirli limitlerde ve vade sürelerinde kredi seçeneği sunmaktadır. İhtiyaç, aidat, taşıt ve konut kredileri ya da borcu olarak adlandırılan bu kredi seçeneklerinin her birinin ortaklık süreleri, vade süreleri ve kredi üst limitleri aşağıda yer almaktadır.

POLSAN İhtiyaç Kredisi

POLSAN Kredileri içerisinde en çok tercih edilen borç türü olan ihtiyaç için borç seçeneği, Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosunda çalışan ve ortaklığa giriş yapan memurların güncel ihtiyaçlarını karşılamak için verilen bir borç türüdür. İhtiyaç için sağlanan bu finansmanın borç verme limitleri ortaklık süresine göre belirlenmektedir. Ortaklık süresi ve ihtiyaç için borç verme limitleri aşağıda yer almaktadır;

  • 6 ay ila 3 yıl arası: 7.500,00 TL
  • 3 yıl ila 5 yıl arası: 15.000,00 TL
  • 5 yıl ila 10 yıl arası: 20.000,00 TL
  • 10 yıl ila üzeri: 30.000,00 TL’dir. 

Kredinin en düşük vade süresi 6 ay olup, maksimum 48 ay vade seçeneği uygulanabilmektedir. İhtiyaç için borç verme faiz oranları ise günün ekonomik şartlarına, sandığın mali durumuna ve aktüeryasına göre belirlenmektedir.

Aidat İçin Kredi

Ortaklık süresinde 6 ayını doldurmuş her ortak için birikmiş tutarı kadar kullanabileceği bir POLSAN Kredileri türüdür. Kredi üst limiti ise kredi özelliği ile aynı olup; sandıkta toplanan birikmiş aidat tutarı kadardır. Kredinin minimum vade süresi 6 ay, maksimum vade süresi ise 36 aydır. Bu kredi seçeneğini POLSAN ortaklığı fiilen 6 ayı dolmuş tüm ortaklar tarafından kullanılabilmektedir. Ayrıca aidat karşılığı borçlanmalarda kefil şartı istenmemektedir.

Polsan Taşıt Kredisi

Ortakların taşıt alımları için verilen taşıt borç ürünü, en yaygın kullanılan POLSAN Kredileri içerisindedir. Ortaklık süresi asgari 6 ayını dolmuş tüm ortaklar tarafından kullanılabilmektedir. Kredinin vade süresi ise minimum 6 ay, maksimum ise 36 aydır. Taşıt için kullanılacak borç limiti alınacak taşıtın kasko değerini ve satış bedelini geçmemek suretiyle 50.000 TL’dir. Kredi faiz oranları ise günün ekonomik koşulları, sandığın aktüeryasıve mali durumunu belirleyen yönetim kurulu tarafından belirlenmektedir.

POLSAN Konut Kredisi

POLSAN ortaklarının kendi ya da eşi için aldığı konutlarda finansman desteği sunmak için verilen bu POLSAN Kredileri ürünü, ortaklık süresi 3 yılı fiilen dolmuş ve aidatını ödemiş  ortaklara verilen konut borcudur. Ortaklık süresi 3 ila 10 yıl olanlara ipotek karşılığı 75.000 TL, 10 yıl ve üzeri olanlara ise 100.000 TL’ye kadar verilen bu kredi seçeneği 60 ay vade seçeneğine sahiptir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.