İş Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu – İş Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

İş Bankası Taşıt Kredisi

Türkiye’nin en köklü bankaları arasında yer alan İş Bankası, kredi türleri ile ödeme kolaylıkları yaratıyor. Bu noktada eğer yeni bir otomobil sahibi olmak istiyorsanız veya daha farklı bir araç satın almak istiyorsanız İş Bankası taşıt kredisi başvurusu gerçekleştirebilir, hayalini kurduğunuz araca sahip olabilirsiniz. Kolay ödeme planı oluşturmaya imkan tanıyan banka, bu sayede maddi durumunuza özgü bir şekilde hareket etmenize yardımcı oluyor. Ayrıca geniş ölçekte sağlanan vade sayısı, uzun süreli kredi çekmenizi sağladığı gibi kısa süreli bir ödeme planı oluşturmanızı da mümkün hale getiriyor. Yani temelde tamamen kendinize göre bir plan yaratabilirsiniz.

Öncelikle satın almak istediğiniz aracın türüne göre seçim yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Örneğin ikinci el bir araç satın almayı planlıyorsunuz bunun için özel kredi türüne yönelebilirsiniz. Bunun yanında 0 km otomobiller için sunulan taşıt kredisi seçeneği de bulunuyor. İş Bankası taşıt kredisi hesaplama ise çekeceğiniz kredi türüne göre değişkenlik gösterebildiği gibi temelde faiz oranına göre şekilleniyor. Belirli bir faiz oranını benimseyen İş Bankası, elbette kişiye özgü farklı avantajlar da sunabiliyor. Bu noktada etkili yegane nokta, tahmin edebileceğiniz üzere kredi notunuzdur. Eğer bankalar ile olan çalışmalarınızda ödemelerinizi düzenli yapıyor ve gecikme yaşamıyorsanız kredi notunuz yüksek çıkacaktır. Bu durum da avantajlı bir şekilde kredi çekmenizi destekliyor.

İş Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

1000 TL ile 200.000 TL arasında 0 km taşıt kredisini ortalama %2.4 faiz oranı ile sunan İş Bankası, buna uygun bir ödeme planı oluşturmanıza yardımcı oluyor. Örneğin 10.000 TL taşıt kredisi çekmek ve bu krediyi 36 aya yayılan bir plan dahilinde ödemek istiyorsunuz. Bu durumda aylık ödemeniz gereken miktar yaklaşık 450 TL ediyor. Geri ödemeniz gereken miktar ise 16.000 TL’yi buluyor.

En az 1 en fazla 48 ay vadeli olacak şekilde çekilebilen taşıt kredisi, toplamda 4 yıllık bir geri ödeme planı oluşturmanıza imkan tanıyor. Daha önce alınan kararlar doğrultusunda taşıt kredileri 4 yıl ile sınırlı tutuluyor.

İş Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Herhangi bir banka kredisinden yararlanmak istiyorsanız kredi türü fark etmeksizin öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Yasal sınırın 18 yaş olarak belirlendiği kredi avantajlarında ayrıca kredi notunuzun yeterli miktarda olması önem teşkil ediyor. Eğer düşük kredi notuna sahipseniz ne yazık ki bir banka kredisi çekmeniz oldukça zorlaşacaktır.

Taşıt kredisi çekmek istediğiniz takdirde aynı zamanda gelir belgesi gösterebiliyor olmanız önem teşkil ediyor. Çekeceğiniz krediyi geri ödeyebileceğinizi kanıtlamanız gerekiyor. Nitekim bunun en önemli yöntemi de gelir belgesinden geçiyor. Düzenli bir işe sahip olmanız ve sigortanızın ödenmesi bu noktada gelir belgesi almanızı mümkün hale getiriyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.