Hazır Kredi Veren Bankalar

Hazır Kredi Limiti Veren Bankalar

Bireysel acil nakit ihtiyaçlarında bankaların ve finans kuruluşların sağlamış olduğu finansal araçlardan destek alınmaktadır. Kredi, kredi kartı ve ek hesap limitleri gibi tüketicilere sunulan bu finansal araçlar harcamaların ve satın alma gücünün sağlanmasını hedeflemektedir.

Bireysel banka kredileri, mevduat hesapları, ek hesap limitleri gibi çeşitliliğe sahip olan bankacılık ürünleri bankaların müşterilerine sunmuş olduğu ve kullanımına açtığı ürünlerdir. Bu ürünlere başvuru yapmak ve kullanmak için banka şubeleri, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve bankamatikler kullanılabilmektedir. Ancak acil nakit ihtiyaçlarında şubeler ve bankacılık kanalları ile yapılan işlemlerin ön onay süreci bulunmaktadır.

Ön onay sürecine, evrak ve belge beyanı gibi prosedürlere takılmadan belirlenen limitler dahilinde acil nakit ihtiyacını gidermek isteyen tüketiciler için Hazır Kredi kullanıma açılmıştır. Bu kredi türünde ön onay süreci gibi vakit kaybına yol açan prosedürler olmadan kullanılmak istenen kredi limitini hemen kullanmak mümkündür.

Hazır Kredi Limiti Nedir?

Hazır Kredi tek bir başvuru sonucunda istenildiğinde kullanıma hazır tanımlanmış limittir. İhtiyaç sırasında herhangi bir banka şubesine gitmeye gerek kalmadan kullanılabilen bu kredi limiti; banka müşterilerinin vadesiz mevduat hesabına tanımlanan ve hesapta yeterli bakiye olmasa dahi para çekebilme ve alışveriş yapma olanağı sunan bir kredi ürünüdür.

Alışverişten nakit para çekimine kadar kullanılabilen bu limit Hazır Kredi Veren Bankalar tarafından düzenlenen yeni çalışma politikaları sonrasında fatura ödemelerinden sigorta primi yatırmaya, okul taksitinden daha pek çok düzenli ödemeye kadar otomatik ödeme talimatı verilerek kısa süreli nakit ihtiyaçlarının aksatılmamasını ve karşılanmasını sağlamak amacı ile kullanılabilmektedir.

Vadesiz mevduat hesabının tüm özelliklerini taşıyan sürekli bir kredi seçeneği olan Hazır Kredi limitleri bankanın çalışma politikaları çerçevesinde oluşturulmuş olan kriterler doğrultusunda hazırlanmakla birlikte müşterinin risk profilleri de değerlendirmeye alınmaktadır.

Hazır Kredi Veren Bankalar 2021

Hazır Kredi Veren Bankalar içerisinde yerini alan QNB Finansbank müşterilerinin acil ihtiyaçlarına hazır kredi ile çözüm sunmaktadır. Banka müşterilerinin acil nakit ihtiyaçlarında hızlı ve kolay bir şekilde belirli limitler dahilinde kredi kullanımına olanak sunarken aynı sırada herhangi bir evrak ya da belge talebinde de bulunmamaktadır.

QNB Finansbank Hazır Kredi

QNB Finansbank müşterileri nakit ihtiyaçları için Hazır Kredi seçeneğinden tek bir başvuru ile yararlanabilmektedirler. İhtiyaç sırasında banka şubesine gitmeden kredi kullanabilmek için internet bankacılığı, mobil bankacılık, çağrı merkezi. bireysel internet şubesi ve QNB Mobil üzerinden başvuru yapmak yeterlidir.

Hazır Kredi Veren Bankalar arasında ilk sırada yerini alan QNB Finansbank kredi ürünün vade süresi ise 36 aydır. Faiz oranları ise %1,98 olup; gecikme faizi aylık %2,28’dir. Kredinin kullanılması sonrasında ödemeler taksitli olarak yapılmaktadır. 2 aydan 36 aya kadar vade seçeneğine sahip hazır kredi faiz oranları güncel piyasa koşullarına ve müşterilerin risk profillerine göre değişebilmektedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.