Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Kredi Başvuru Koşulları

Bankalar ve finans kuruluşları kredi ve kredi kartı ürünlerini tüketicilere sunarken bir takım koşulların ve kriterlerin yerine getirilmesi gibi bir takım kredi kullanım koşullarını esas almaktadır. Bu koşullar içerisinde ilk olarak kredi notu bulunmaktadır. Kişilerin ve kurumların kredibilite durumlarının ve finansal tüm çalışmalarının ifade edildiği bu puanlama riskli ya da en az risksiz müşteriyi ifade etmektedir.

Kredi başvurularında dikkat edilen bir diğer önemli parametre ise başvuru yapılan kredinin aylık taksit tutarlarının düzenli olarak ödenebileceğini garanti altına alan aylık gelir belgesidir. Kişi ve kurumlardan talep edilen bu belge banka tarafından verilen kredinin geri ödemelerinin üst limitini ve hangi vade sürelerinde verileceğini şekillendirmektedir. Yani kredi başvurularında kredibilite skoru ile gelir belgesi başvuru seyrini, kredi tutarını, faiz oranlarını ve vade sürelerini büyük ölçüde etkileyen en önemli kriterlerdir.

Gelir Belgesiz Kredi Alma

18 yaşını dolduran ve sosyal güvencesi bulunan kişiler bankaların ve finans kuruluşlarının ürünlerinden yararlanma hakkına sahiptirler. Bankaların ana gelir kalemleri içerisinde olan kredi ürünleri sağlamış oldukları kazançlar ile oldukça önemlidir. Bu nedenle bankalar ve finans kuruluşları portföylerine yeni müşteriler kazandırabilmek ve ürünlerine kullandırabilmek adına bir takım alternatif seçeneklere ve çalışma politikalarında hafifletmeye gidebilmektedirler.

Bankaların düzenlemiş olduğu kampanyalar ve avantajlı ürünler sayesinde Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar aracılığı ile güncel gelir belgesinin sunulmadan kredi kullanılmasına olanak sunulmaktadır. Ancak bu kampanyalar bankalar tarafından belli dönemlerde ve belli aralıkta düzenlenmektedir. Özellikle öğrencilerin, ev hanımlarının ve gelirini belgeleyemeyen kişilerin faydalanabileceği bu kredi ürünleri Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar tarafından “Gelir Belgesiz Kredi” başlığı altında ihtiyaç kredisi türünde tüketicilerin kullanımına açılmaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Nedir?

Herhangi bir geliri olmayan ya da gelirini belgeleyemeyen öğrenci, ev hanımı gibi kişilerin kullanmış olduğu kredi türü “Gelir Belgesiz Kredi” olarak adlandırılmaktadır. Bu ihtiyaç kredisi türünde kullanılan kredinin geri ödemeleri aylık net geliri bulunmayan kişiler için belirli vade sürelerinde ve kredi üst limitlerinde oluşturulmuştur.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar kerdi başvuruları esnasında kişilerin geçmiş finansal kayıtlarını incelemekte ve buna göre bir ön eleme gerçekleştirmektedirler. Geçmiş dönemlerde bankalar ile olan çalışmalarında herhangi bir sorun görünmeyen kişilerin başvuruları olumlu yanıtlanmaktadır. Bu kredi ürününden yararlanabilmek için de nüfus cüzdanı, son döneme ait kişinin üzerine kayıtlı fatura ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Gelir Belgesiz Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar arasında yer almakta olan Akbank, Deniz Bank, Vakıf Bank ve Burgan Bank bu ürünleri kullanıma açarken belli bir teminat talep edebilmektedirler. Bu bankaların kredi kullanım koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilmek için de bankalar ile irtibata geçilmesi önerilmektedir. Ayrıca kredi başvurularının telefon, internet ve mobil bankacılık kanalları üzerinden yapılmaması ve direkt şubeye müracaat ederek yapılması gerekmektedir. Şube aracılığı ile banka yetkilisi ile yapılan görüşmeler esnasında gelir belgesiz kredi seçeneğinden yararlanılacağının belirtilmesi oldukça önemlidir. Aksi halde diğer başvuru kanallarından gelirin belgelenememesi nedeni ile işlemin olumsuz yanıtlanması kaçınılmazdır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.