Faizsiz Kredi Veren Bankalar 

Faizsiz Krediler

Bu yazımızda faizsiz kredi alımın iki yolunu anlattık (katılım ve devlet bankası) lütfen yazımızı dikkatlice okuyunuz. Krediler kullanımı bakımından farklı farklı dallara ayrılsalar da genel olarak amaçları bireylerin ihtiyaçlarını gidermektir. Ancak kişiler kredi başvurusunda bulunma aşamalarında gerek yüksek faiz oranları gerekse de faizli para çekmek istememelerinden dolayı tereddüt yaşamaktadırlar. Faizsiz kredi adı altında faaliyet gösteren ‘Helal Kredi’ seçeneği de bankalar tarafından müşterilere sunulmaktadır.

Faizli Krediler ve Finansmanlar Arasında Ne Tür Farklar Vardır?

Tüm bankaların genel olarak işlediği politika faiz üzerine kuruludur. Kredilerin vadelerine ve miktarlarına dayalı olarak ortaya çıkan faiz oranları; bankanın kredilerini kullanmanız karşılığında istediği bedel olarak adlandırılabilmektedir. Bankaların faiz ya da kâr payı adı altında talep ettikleri meblağlara aynı zamanda da sigorta ile kredi masrafları da eklenmektedir. Faizsiz olarak verildiği iddia edilen krediler, bankaların varlık prosedürüne aykırı bir durumdur.

Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar

Genelde katılım bankaları ya da İslami kurallara uygun bir biçimde meydana getirilmiş olan kuruluşlar tarafından sağlanan faizsiz kredi seçenekleri farklı bir işleyişe sahip olarak görülmektedir. Bu işleyişte almak istediğiniz herhangi bir unsuru sizin yerinize banka alabilmekte ve daha sonradan üzerine kâr payı koyduğu gözlemlenebilmektedir. Kâr payı koyarak kredi talep edenlere satışını gerçekleştirebilmektedir. Satış esnasında müşterilere gerekli kolaylıkları da sağlayarak; gereken taksitlendirme işlemlerini de hayata geçirebilmektedir. Bu yüzden alınan krediler bir ticaret işlemi olarak görülebilmektedir. Helal kredi olarak da tanımlanabilmektedir.

Bankaların İhtiyaç Finansmanları

Kredi almak adına harekete geçmeniz halinde Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası ve Kuveyt Türk Katılım Bankası olanaklarından faydalanabilirsiniz. Bu bankaların herhangi bir şubesinden ya da müşteri hizmetlerinden faizsiz kredi alabilmek adına başvuru yapabilirsiniz.

Katılım Finansmanları Dışında Sıfır Faizli Kredi

Lütfen yazımızın devamını da okumayı unutmayın Halk Bankası tarafından sunulan faizsiz kredinin detayları için lütfen Halk Bankası Sıfır Faizli Kredi adlı konumuzu okuyunuz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.