Evlilik Kredisi

Düğün Kredisi

Evlilik hazırlıklarında gelinlik ve damatlık alışverişlerinden düğün salonu kiralamalarına kadar pek çok masraf kalemi bulunmaktadır. Bu hazırlıklar esnasında oluşan masraflar için de çiftlerin acil nakit ihtiyaçları doğmaktadır. Evlenirken oluşan masrafların daha rahat karşılanabilmesi için sunulan bankacılık ürünü ise Evlilik Kredisi seçeneğidir.

Bankaların sunmuş olduğu evlilik ya da düğün kredileri bir ihtiyaç kredisi türüdür. evlenecek çiftlerin mobilyadan kıyafete, düğün salonu harcamalarından ikramlıklara pek çok ihtiyaçlarının uygun faiz oranları ve vade süreleri ile ödenmesine olanak sunan bu kredi türü ülkemizde hizmet vermekte olan kamu ve özel bankalar aracılığı ile evlenecek olan çiftlerimizin kullanımına sunulmaktadır.

Evlilik Kredisi Başvuru Şartları

Evlilik Kredisi başvurusu esnasında başvuru değerlendirilirken ilk olarak kredi notu sorgulaması yapılmaktadır. Kişinin iyi bir kredibilite skoruna sahip olması başvuru sonucunun olumlu sonuçlanmasına katkı sağlarken aynı anda kullanılacak düğün finansmanının daha düşük faiz oranları alınmasına yardımcı olmaktadır. Risksiz grupta yer alan çiftlerden birinin yapmış olduğu başvurunun kesin onay alabilmesi için talep edilen bir diğer koşul ise belgelenebilir bir gelirin olmasıdır. Gelir belgesinin de beyan edilmesi sonrasında kredi kullanım koşulları yerine getirilmiş olduğu için aylık gelir durumuna göre kredi kullanım üst limiti belirlenerek talep edilen kredi tutarı hesaba aktarılmaktadır.

Tüm bu koşulların yanı sıra dikkat edilmesi gereken önemli bir kriter vardır. Evlenecek olan çiftler Evlilik Kredisi başvurusunu bireysel olarak yapabilirler. Düğün kredisi bir ihtiyaç kredisi türü olduğu için çiftler birlikte başvuru yapamamaktadırlar. İhtiyaç kredilerinde olduğu gibi başvuru işlemlerinin bireysel olarak yapılması gerekmektedir.

Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çiftlerin evlilik bütçelerine ve tüm masraf kalemlerine göre kullanıma açılan Evlilik Kredisi başvurusu düğün kredisi veren bankalar aracılığı ile rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Diğer ihtiyaç kredisi başvurularında olduğu gibi bankacılık kanalları kullanılarak düğün kredisi başvurusu yapmak mümkündür. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı ya da kredi kullanılmak istenen bankanın herhangi bir şubesini ziyaret ederek talep edilen bilgi ve belgelerin beyan edilmesi ile başvuru işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Tüm evlilik masraflarında ihtiyaç duyulan bütçenin belirlenmesinin ardından Evlilik Kredisi veren bankalar aracılığı ile acil nakit ihtiyaçları kolaylıkla giderilebilmektedir. Aşağıda yer alan kamu ve özel bankaların düğün kredisi koşulları, kredi üst limiti, faiz oranları ve vade sürüleri birbirinden değişiklik göstermekte olup, gerekli incelemeler sonrasında tercih edeceğiniz banka aracılığı ile düğün finansmanınızı sağlayabilirsiniz.

Akbank Düğün Kredisi

Evlenecek çiftlerin en özel günlerine finansman desteği sunan bankalar içerisinde Akbank bulunmaktadır. Akbank Düğün Kredisi seçeneği ile 60 ay vadeli 50.000 TL’ye kadar kredi kullanımına olanak sunmaktadır. Masrafsız düğün kredisinin faiz oranları güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ile aynı olup, piyasa koşullarına göre değişiklik göstermektedir.

Türkiye Finans Evlilik Finansmanı

Evlenecek olan çiftlerin yuva kurmalarına destek olmak amacı ile düğün, bayalı ve diğer acil nakit ihtiyaçlarında finansman desteği sunan bir diğer banka ise Türkiye Finans’tır. 36 ay vade seçeneği ile aylık gelire göre oluşturulan üst kredi limitinin faiz oranları ise %1.59’dur. Sunmuş olduğu avantajlı kar oranları ile evlenecek çiftlerin bütçesine uygun koşullar sunmaktadır.

Albaraka Türk Düğün Organizasyonu

Düğün salonundan düğün esnasında sunulan ikramlıklara kadar tüm düğün organizasyonundaki masraf kalemlerini finanse eden Albaraka Türk Evlilik Kredisi seçeneği ile düğün harcamalarından doğan acil nakit ihtiyaçlarında çiftlere 60 ay vade seçeneği sunmaktadır. Albaraka Türk düğün kredisi faiz oranları ise ihtiyaç kredileri ile aynı olup, piyasa koşullarına, kredibilite durumuna ve kullanılan kredi tutarına göre güncel olarak değişmektedir.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi

Evlilik Kredisi başlığı altında Çeyiz Hesabı desteği sunan Garanti Bankası, %25’e varan devlet katkılı çeyiz hesabı ile evlenecek olan çiftlerin düğün masraflarına destek olmaktadır. vadesiz hesaplardan ya da kredi kartlarından düzenli ödeme talimatı vererek birikim yapılmasına olanak sunan bu çeyiz hesabı devlet katkısının yanı sıra günlük faiz getirisi ile evlenecek çiftlerin birikim yaparak kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Kuveyt Türk Evlilik Finansmanı

Düğün hazırlığı yapan ve acil nakit ihtiyaçları bulunan çiftlere destek olan bir diğer banka ise Kuveyt Türk’tür. Evlilik finansmanı sunan banka ihtiyaç kart ile balayından eşya alışverişine kadar pek çok giderin rahatlıkla yapılmasına ve faizsiz bankacılık ilkesi ile harcamaların yapılmasına olanak sunmaktadır. 6 aydan 36 aya kadar ödemelerin taksitlendirilebildiği bu kart 2 ay ödemesiz olarak uygun faiz oranları ile kullanılabilmektedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.