Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi İmkanı

Ev Hanımlarına Kredi

Kadın istihdam oranını arttırmak ve ülke ekonomisinin daha fazla kalkınmasını desteklemek amacıyla oluşturulan ev hanımlarına faizsiz kredi imkanı 2018 yılında da sürdürülüyor. Yeni bir iş yeri açmak, ticarete atılmak veya belirli bir ihtiyaçtan dolayı maddi destek görmek isteyen kadınlar, bu sayede hayallerine ulaşma şansı elde ediyorlar.

Aile bakanlığı tarafından başlatılan faizsiz kredi imkanı, özellikle kadın girişimciler açısından önem teşkil ediyor. Yeni bir fikir ile yola çıkan kadınların bu konuda başarılı adımlar atmasını sağlayan destek, böylelikle ülke ekonomisi açısından da faydalı bir ortam yaratıyor. Yeni girişimlerin oluşturulması ve başarıya ulaştırılması, ekonomi açısından son derece önemlidir. Özellikle istihdam oranına etki eden yeni girişimler, aynı zamanda yeni iş olanakları anlamına geliyor. Doğrudan işsizlik oranına dahi katkıda bulunan bu durum, ekonomik büyümesinin sağlanmasına yardımcı oluyor. Tabi bu tarz kredilerde önemli başarılar sağlamak adına titiz davranılması ve ihtiyatlı hareket edilmesi de elbette önem teşkil ediyor.

İstihdam oranını arttırmak ve kadın çalışan sayısında yükselme elde etmek, harcama ve maddi kazanım oranlarına katkıda bulunuyor. Çalışarak kendi parasını kazanan kadınlar, bu sayede hem ailelerine hem de kendilerine maddi olarak katkı sağlama şansına ulaşıyorlar. Bunun yanı sıra hizmet ve ürün üretimine etki eden istihdam, ülkede oluşan olumlu havaya katkıda bulunuyor.

Ev Hanımlarına Faizsiz 15.000 TL Kredi

Toplamda 15.000 TL değerinde kredi alma imkanı oluşturan destek, aynı zamanda 24 ay içerisinde ödeme yapma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Yani gelir belgesiz kredi çekilmesinden 2 yıl sonra ödeme yapmaya başlayacaksınız. Bu süreç içerisinde işinizi büyütebilir, geliştirebilir ve maddi kazanç elde etme yoluna gidebilirsiniz. Böylelikle kısa sürede başarı şansına da erişebilirsiniz.

24 ay içerisinde ödeme yapılmadığı gibi aynı zamanda herhangi bir faiz ödemesi de gerçekleştirilmiyor. Yani bankalardan kredi aldığınızda parayı geri ödemek zorunda olduğunuz gibi aynı zamanda bir de ek olarak faiz miktarı kadar maddi ödeme yapma durumunda kalıyorsunuz. Devlet tarafından sağlanan destek içerisinde bu tarz bir durum söz konusu olmuyor. Çektiğiniz kredi miktarı kadar geri ödeme yapıyorsunuz.

Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer iş yeri açmak ve bu konuda devlet desteğine başvurmak istiyorsanız öncelikle ne tarz bir ödeneğe ihtiyaç duyduğunuzu belirlemeniz gerekiyor. Devlet tarafından sağlanan maddi destek sadece bu tarz bir fırsat ile sınırlı kalmıyor. Özellikle KOSGEB ödenekleri ve buna benzer fırsatlar da girişimcilik açısından son derece fayda sağlıyor.

Eğer ev hanımlarına sunulan faizsiz kredi imkanından yararlanmak istiyorsanız projeniz ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvuru yapmanız gerekiyor. Uygun görüldüğü takdirde olumlu yanıt almanız ve belirli bir süre sonucunda maddi ödeneğe erişmeniz mümkün hale geliyor. Bunun için projenizi güçlü bir şekilde planlamaya dikkat etmelisiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.