Bedelli Askerlik Kredisi

Askerlik İçin Kredi

Alınan yeni karar neticesinde 2018 yılı için de çıkarılan bedelli askerlik yasası, milyonlarca kişiyi hesaplı ödeme yöntemlerinin araştırılmasına doğru itti. Nakit açısından zorluk yaşayan ancak bedelli askerlikten yararlanmak isteyenler, bu noktada çeşitli bankalara başvuruyorlar. Nitekim bedelli askerlik kredisi 2018 kampanyaları, yasa gereği ödenmesi gereken ücretin kolayca karşılanmasına yardımcı oluyor. Tabi bu gerçekleştirilirken belirli oranda faiz miktarı işleme koyuluyor. Yapılan anlaşmalar ise askerlik yaşı gelenlerin düşük faizli olacak şekilde kredi çekmelerine imkan tanıyor. Böylelikle ödeme sorunu ortadan kalktığı gibi aynı zamanda büyük bir stresten de kurtulmak mümkün hale geliyor.

Çeşitli bankalar bu konuda bir süredir çalışmalar yürütüyor. Kolay ödeme olanakları, düşük faiz ve çeşitli avantajlar kullanıcıları bekleyenler arasında yer alıyor. Yapılan çalışmalar ve paylaşılan yeni bilgiler, bedelli askerlik ücretini kredi çekerek ödemek isteyenleri yakından ilgilendiriyor. Vade sayısının dahi bir hayli fazla olduğu bedelli askerlik kredisi çerçevesinde yıllara yayılan bir borç süreci oluşturulabiliyor. Bu durum, aylık ödenecek miktarın düşük olmasını mümkün kılıyor. Üstelik vade oranının çok fazla değişken olmadığı söylenebilir.

Bedelli Askerlik Kredisi Faiz Oranı

Eğer bedelli askerlik kredisi 2018 avantajlarından yararlanmak isterseniz ortalama %2,25 olarak alınıyor. Yani bu faiz oranına göre kredinizi kaç aya böleceğinize dair hesaplama yapabilirsiniz. Söz konusu kredi oranı çerçevesinde 15.000 TL kredi çekmeniz durumunda 24 ay vadede 847 liralık aylık bir ödeme ortaya çıkıyor. Eğer 12 aylık ödeme planı oluşturmak isterseniz aylık yapmanız gereken ödeme miktarı 1480 liraya çıkıyor. 1 yıllık toplam ödeme miktarı ise 17.000 TL civarında gerçekleşiyor. Aynı kredinin 24 aylık ödeme planındaki toplam ödemesi 20.000 TL olarak hesaplanıyor.

Bedelli kredisi 2018 avantajlarından yararlanmak için 12 aylık kredi planı oluşturabileceğiniz gibi 36 aylık bir ödeme planı da oluşturmanız mümkün. Alınan karar doğrultusunda bedelli askerlik kredisi en fazla 36 aylık geri ödeme planı çerçevesinde çekilebiliyor. 36 aydan daha fazlası ne yazık ki bedelli askerlik kredisinde kabul görmüyor. Ayrıca çekilebilen 12 aylık vade de minimum olarak görülebilir.

Bedelli Askerlik Kredisi Şartları

Eğer bankalar tarafından sunulan bedelli kredisi avantajlarından faydalanmak istiyorsanız belirli şartları karşılamanız gerekiyor. Öncelikle en az 25 yaşında olmanız ve haliyle bedelli askerlik yasasından yararlanabiliyor olmanız önem teşkil ediyor. Bu şartı karşılamamanız durumunda çekmek istediğiniz kredi otomatik bir şekilde ihtiyaç kredisi sayılıyor. Nitekim bedelli askerlik kredisinin de ihtiyaç kredisi altında belirlendiği söylenebilir.

Banka aracılığıyla bedelli askerlik ödemenizi gerçekleştirmek istiyorsanız kredi puanınızın yeterli miktarda olması önem teşkil ediyor. Bu çerçevede ödemelerinizi düzenli yapıyor ve düzenli bir işe sahip biri olmanız da elbette önemlidir. Eğer tüm şartları karşılaşıyorsanız size en yakın bir bankaya uğrayarak bedelli askerlik kredisi 2018 avantajları için başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.