Anında Kredi

Anında Kredi Nedir?

Hızlı kredi olarak da adlandırılan Anında Kredi ürünleri acil nakit ihtiyaçlarının kefilsiz, formalitesiz ve beklemeden karşılanmasına olanak sunan bireysel ihtiyaç kredisi ürünüdür. Herhangi bir banka şubesine gidilmeden ya da herhangi bir belgenin beyan edilmesine ihtiyaç duyulmadan kullanıma sunulan bu kredi türü pek çok banka tarafından müşterilerinin kullanımına açılmıştır.

Bir ihtiyaç kredisi türü olan bu kredi, eğitimden tatile, giyimden sağlığa ve hatta düğün alışverişlerine kadar olan bireysel harcamaların ya da hizmetlerin alınabilmesi amacı ile sağlanan bir finansman aracıdır. Bu kredi türünün kredi üst limiti, faiz oranları ve vade süreleri Anında Kredi veren bankalar arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Anında Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hızlı kredi seçeneği olan anında krediyle bankaların sunmuş olduğu kredi üst limitlerinde, faiz oranlarında ve vade sürelerinde tüm nakit ihtiyaçlarını pratik bir şekilde karşılamak mümkündür. Herhangi bir banka şubesine gitmeden kredi kullanma avantajı sunan bu finansman sayesinde mobil bankacılık, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve ATM’ler üzerinden kredi başvurusunda bulunmak mümkündür. Kredi başvurusunun onaylanması halinde talep edilen tutar banka hesabına aktarılmaktadır.

Anında Kredi seçenekleri yalnızca hafta içi mesai saatleri içerisinde değil 7/24 resmi tatiller de dahil tüm banka müşterilerine açık bir kredi başvuru kanalıdır.

Mobil bankacılık, internet şubesi ya da bankamatikler üzerinden yapılan Anında Kredi başvurusu için krediler, kredi başvurusu ve anında kredi seçenekleri takip edilerek bankanın belirlemiş olduğu üst limit üzerinden kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Anında Kredi Başvurusunda Belge Talep Edilir Mi?

Anında Kredi seçenekleri bankaların mevcut müşterilerine sunmuş olduğu bir hizmettir. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden yapılan başvurular sonrasında herhangi bir belge ya da bilgi beyan edilmeden talep edilen kredi tutarı müşterinin hesabına direkt olarak aktarılmaktadır. Ancak bazı durumlarda banka müşterilerinin güncel gelir bilgilerinin tespit edilebilmesi amacıyla gelir belgesi talep edilebilmektedir.

Banka müşterisi dışında yapılan hızlı kredi başvurularında ise başvuru süreci bireysel ihtiyaç kredisi ile aynıdır. Kredi başvurusunun onaylanması halinde banka belirli bilgi ve belgelerin banka şubesine teslim edilmesini istemektedir. Ön onay sürecindeki doğrulamaların yapılabilmesi için istenen belgeler aşağıda yer almaktadır.

  • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
  • Aylık geliri belgeleyen maaş bordrosu
  • SGK hizmet dökümü
  • İkametgah Belgesi
  • Kredi üst limitinin ya da vade süresinin fazla olması halinde talep edilebilecek ek gelir belgesi

Anında Kredi Avantajları

Anında Kredi seçeneği banka müşterilerinin acil nakit ihtiyaçlarını tek bir tık ile gidermesine olanak sunan bir finansman aracıdır. Herhangi bir belge, teminat ya da kefil talebi olmadan uygun faiz oranları va vade sürelerinde ihtiyaç kredisi kullanımına olanak sunmaktadır. Aylık eşit taksitler halinde geri ödeme planları ile banka müşterilerinin memnuniyetini sağlayan bu finansman desteğinin ilk taksiti kredinin kullanıldığı ilk tarihten itibaren 3 ay sonra olacak şekilde de geri ödenebilmektedir. 3 ay ertelemeli ya da 90 günlük ödemesiz dönem için telefon bankacılığı üzerinden işlem yapılabilmektedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.